(Képünk illusztráció)
Fotó: Gábos Albin
Eszméletvesztéssel járó koponyacsont-törést szenvedett az a 13 éves gyerek, akit egy férfi a földhöz vágott egy vajdahunyadi játszótéren – írja az Agerpres.
2021. február 08., 11:152021. február 08., 11:15
A gyereket az eset után a dévai sürgősségi kórházba szállították, ahol CT- és egyéb vizsgálatoknak vetették alá. Ezek eredménye szerint a gyerek nyakszirtcsonttörést szenvedett, amely eszméletvesztéssel és retrográd amnéziával jár – számolt be a kórház orvos igazgatója, dr. Lucian Miron. Elmondása szerint a fiú állapota stabil, jelenleg a gyermeksebészeti osztályon kezelik.
A rendőrség eddigi vizsgálatai szerint az incidens azt követően történt, hogy a 13 éves gyerek összeveszett a játszótéren a férfi 9 éves fiával. Ezután a férfi odament a nagyobbik gyerekhez, felemelte, majd a földhöz vágta.
Az ügyben ütlegelés és egyéb erőszakos cselekedet, családon belüli erőszak, valamint közrend- és közcsendháborítás miatt zajlik eljárás a férfi ellen.
Mivel az agresszor saját fiát is megütötte, a gyereket beidézték a vajdahunyadi rendőrségre, hogy családon belüli erőszak áldozataként kihallgassák a gyermekvédelmi igazgatóság képviselőinek jelenlétében.
A rendőrségi nyomozás során az is kiderült, hogy a 13 éves fiú az agresszor unokaöccse.
Országos tüntetéssorozatot szervez május 9-én, este a Declic szervezet a szélsőségesek hatalomátvétele ellen. Erdélyben Kolozsváron, Nagyváradon, Aradon, Temesváron és Brassóban várják a résztvevőket.
Közös felhívást tettek közzé az államelnök-választás tárgyában a romániai magyar egyházak főpásztorai. Az egyházfők arra kérik a romániai magyar választópolgárokat, azt a jelöltet támogassák, aki alkalmas a szélsőséges politikai erők ellensúlyozására.
A Mikó Imre Jogvédő Szolgálat újból közzétette közösségi oldalán az AUR megalakulásáról és a szélsőséges nacionalista politikai párt programjáról szóló, sokkoló dokumentumfilmjét.
Május 12. és 15. között forgalomkorlátozásra kell számítani a Temes megyei Marzsinán a vasúti átkelő felújítási munkálatai miatt. A regionális vasúti igazgatóság ideiglenes átkelőhelyet alakít ki a gépjárművek számára.
A parajdi vészhelyzeti bizottság (CLSU) 15 napra helyi szintű veszélyhelyzetet hirdetett a parajdi sóbányában történt vízszivárgások miatt. Ez idő alatt nem látogatható a népszerű idegenforgalmi pontnak számító parajdi sóbánya.
Kutyák támadtak egy férfira és hatéves kislányára a Kolozs megyei Szászfenesen. Az 52 éves férfinak sikerült megmentenie kislányát, őt azonban több harapással és sérüléssel kórházba szállították.
Három erdélyi magyar tudóst is külső tagjai közé választott a Magyar Tudományos Akadémia – közölte a Kolozsvári Akadémiai Bizottság (KAB).
Az emberek sok év alatt felhalmozódott mérge csapódott le a megismételt elnökválasztás első fordulójában – értékelte a múlt vasárnapi szavazás eredményét Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke a Krónikának adott interjúban.
A héten elindultak a rakományszállítási szolgáltatások a nagyváradi repülőtéren.
Egy feltehetően lelőtt kutya miatt indított bűnügyi nyomozást a Temes Megyei Rendőr-főkapitányság. Az állatot a Temesvárral határos Újmosnicán valószínűleg lelőtte az elkövető, majd a kutya tetemét a személygépkocsija csomagtartójába tette és elhajtott.
szóljon hozzá!