Besztercén késelés áldozata lett egy kiskorú, Szatmárnémetiben pedig lőtt sebekkel szállítottak kórházba egy férfit a hosszú hétvégén.
2014. május 05., 14:022014. május 05., 14:02
Besztercén az ipari park közelében találtak rá csütörtökön egy 14 éves roma fiú holttestére, közölte a rendőrség. A 112-es sürgősségi hívószámon jelentették az esetet, a helyszínelő bűnügyi rendőrök pedig megállapították, hogy az elhunyt késszúrás áldozata lett, továbbá a fején is fedeztek fel sérüléseket. A fiú anyjának és nővérének segítségével a rendőrök pénteken elfogták a feltételezett tettest, egy szintén 14 éves fiút.
A hatóságok úgy tudják, hogy az áldozat és az elkövető között nézeteltérés alakult ki, ezt követően került sor a késelésre. A két érintetten kívül az összetűzésnél három további személy – egy 17, egy 19 és egy 32 éves férfi – is jelen volt. Az ügy szereplőit azonosították, az elkövetőt pedig 30 napos előzetes letartóztatásba helyezték.
Szatmárnémetiben szombat hajnalban találtak egy lőtt sebektől vérző férfit a Batizi úton. A sérült állán, mellén és hasán öt lövés nyomát fedezték fel a mentősök, az állapotát azonban sikerült stabilizálni. A rendőrség szerint a meglőtt 21 éves férfi és két társa egy taxiba ült a megyeszékhelyen, az autó vezetőjét pedig megfenyegették és kiszállásra kényszerítették. Továbbhajtottak, összekaptak, a feltételezett elkövető pedig rálőtt az áldozatra, akit kidobott az autóból.
A kocsit a közeli Kakszentmártonban felgyújtva találták meg. A hatóságok azonosították az ügy egyik résztvevőjét, egy 17 éves fiút, a feltételezett elkövető azonban állítólag külföldre szökött – őt nagy erőkkel keresik a rendőrök.
Tricentenáriumát ünnepelte a kolozsvári piarista (egykori jezsuita) templom május 13-án, kedden délután.
Csütörtökön elkezdődnek az A8-as autópálya Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti szakaszának építési munkálatai – jelentette be a közúti infrastruktúráért felelős társaság (CNAIR) igazgatója.
Különböző közösségi eseményeken kínál lehetőséget találkozásra, mélyebb beszélgetésekre, a Szentírás megismerésére és akár otthonos, barátságos étkezésekre is a kolozsvári Kőszikla gyülekezet, amelynek egyik alapítójával, Bálint Dáviddal beszéltünk.
Június 2. és 19. között több vonat menetrendje, illetve pályája módosul a Székelyföldön, valamint a Bánságban és a Partiumban a vasúti infrastruktúrán végzett javítási, felújítási munkálatok miatt.
Az európai útra való szavazásra buzdít a megalapításának 444. évfordulóját ünneplő kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem (BBTE).
A schengeni övezet tagja lett január 1-jétől Románia, és hétfőtől ez már a vasúti menetrendben is látszik: először a Békéscsaba és Nagyszalonta között járó vonatoknál szűnik meg a határállomási ellenőrzés, így a vonatok menetideje rövidebbé válik.
Ezen a héten a megszokottnál sokkal hidegebb lesz országszerte, jövő héten azonban ismét felmelegedik az idő, a nappali hőmérsékleti csúcsértékek 20–23 Celsius-fokig emelkednek majd – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Mintegy 20 centiméteres hóréteg fedi az éppen a virágzás elején álló nárciszokat a Radnai-havasok 1600 méteres magasságában található nárciszmezőn, miután a hétvégén lehavazott a régióban.
Kolozsváron tilos lesz a dohányzás a parkokban, megállókban és sportlétesítményekben – a helyi tanács megszavazta az új rendeletet.
Aláírták hétfőn Bukarestben a kolozsvári körgyűrű második szakaszának megépítésére vonatkozó szerződést.
szóljon hozzá!