Fotó: Pro Tv
Személygépkocsival ütközött vonat csütörtökön Beszterce-Naszód megyében, a Besztercéhez tartozó Besenyőn: a súlyos balesetben hárman meghaltak, két személy pedig súlyosan megsérült – közölte az Agerpres hírügynökség.
2017. június 01., 17:142017. június 01., 17:14
2017. június 01., 17:162017. június 01., 17:16
A megyei készenléti felügyelőség (ISU) tájékoztatása szerint az előzetes adatok alapján úgy tűnik, hogy a hölgy, aki az autót vezette, nem nézett szét, és figyelmetlenül hajtott rá a vasúti átkelőre, amelyre egyébként András-kereszt figyelmeztet.
A gépkocsival a Beszterce és a Maros megyei Nagysármás között közlekedő, Regio típusú személyvonat ütközött, a szerelvény mintegy 150–200 méteren tolta maga előtt a járművet. Három utas, két nő és egy férfi a helyszínen életét vesztette, az autóban tartózkodó másik két személy pedig súlyosan megsérült, leállt a légzésük.
Az autó utasai között egy kiskorú is volt, egyelőre azonban nem világos, hogy ő túlélte-e a balesetet. A rohammentő-szolgálat (SMURD) két egysége, valamint négy mentőautó is a helyszínre vonult, majd egy SMURD-helikopter segítségét is kérték.
Nicușor Dan független jelölt támogatására buzdít újfent az Erdélyi Magyar Szövetség, amely az államfőválasztás első fordulója előtt is kiállt Bukarest főpolgármestere mellett.
Életfogytiglani szabadságvesztéssel sújtotta a Bihar megyei törvényszék azt a háromtagú nagyváradi bűnbandát, amelynek tagjai tavaly brutálisan meggyilkolták az általuk prostitúcióra kényszerített fiatal magyar nőt, húgát pedig súlyosan sanyargatták.
Magyarországról semmilyen módon nem kívánjuk befolyásolni a romániai elnökválasztást – posztolta szombaton Orbán Viktor miniszterelnök azután, hogy telefonon egyeztetett Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel.
Szombaton is több mint 130-an dolgoznak a parajdi sóbányánál a hét eleje tartó vízszivárgások megállításán.
Aki földúlta dédapáink sírjait, aki támadja a székely és a magyar zászlót, az anyanyelvhasználatot, iskoláinkat, az nem a mi emberünk – jelentette ki az RMDSZ elnöke szombaton, a szélsőségesen nacionalista George Simion államfőjelöltre utalva.
A konklávé május 8-án Robert Francis Prevost amerikai bíborost választotta meg a katolikus egyház vezetőjének, aki XIV. Leó pápa néven kezdi meg szolgálatát. A pápaválasztásról Oláh Zoltán nagyprépost, kanonok beszélt a Krónikának.
A 33,6 köbméter illegálisan szállított faáru mellett egy Suceava megyében bejegyzett utánfutós tehergépkocsit is lefoglalták a Bihar megyei rendőr-főkapitányság egyenruhásai egy ellenőrzés során Nagyürödgdön.
Előbb 24 órára, majd bírósági döntés alapján 30 napra őrizetbe vettek két szatmárnémeti férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy kiskorúaknak árult drogot.
Két ember meghalt, ketten pedig súlyosan megsérültek egy pénteki balesetben a Kolozs megyei Nádasszentmihályon.
Természetbarátokat és környezetvédelem iránt érdeklődőket várnak szombaton a kolozsvári Keleti parkba, ahol egy különleges vezetett túra keretében szakértők mutatják be a terület értékeit, biodiverzitását.
szóljon hozzá!