Fotó: Sie/Commons.wikimedia.org
Fából készült helységnévtáblákat helyeztek ki a Maros megyei Hármasfalut alkotó három település határába. A község polgármestere számít rá, hogy a prefektus ebben is talál kifogásolnivalót.
2017. szeptember 08., 13:332017. szeptember 08., 13:33
Furfangos megoldással helyezték vissza a Hármasfalut alkotó három település – Csókfalva, Székelyszentistván és Atosfalva – határába a helységnévtáblákat, amelyeket néhány hónappal ezelőtt Lucian Goga Maros megyei prefektus a rendőrség és a bíróság segítségével távolíttatott el.
Mivel a magyar feliratok és szimbólumok üldözéséről elhíresült kormánymegbízott közlekedésbiztonsági okokra hivatkozva szereltette le a táblákat – mondván, azok megtévesztik a gépkocsivezetőket, így közúti balesetekhez vezetnek –, Vass Imre polgármester fából faragott táblákat rendelt.
– fogalmazott lapunknak a községközpont, Makfalva elöljárója. Csókfalva, Székelyszentistván és Atosfalva lakói örömmel fogadták az új feliratokat, amelyek alá hamarosan kétnyelvű, román és magyar turisztikai tájékoztató szöveg kerül. Kérdésünkre, hogy mire számít Goga részéről, Vass Imre azt nyilatkozta: „mindenre, de még annak az ellenkezőjére is”.
„Egyelőre csend van, laborban lehet az ügy, valószínűleg gondolkoznak, keresik a kifogást” – jegyezte meg a Magyar Polgári Párt (MPP) polgármestere, akinek meggyőződése, hogy
Sokak szerint a valódi megoldást a települések önálló közigazgatási egységgé való visszaállítása jelentené. Erre korábban az RMDSZ és az MPP is ígéretet tett, az elképzelést pedig egy közvélemény-kutatás szerint a három falu lakosságának 99 százaléka örömmel fogadná.
Maros megyében számos falut sikerült már így „újraéleszteni”: 1990 után Nyárádszentlászló, Ilencfalva, Szőkefalva, Csiba, Folyfalva, Karácsonfalva és Káposztásszentmiklós is visszakapta a nevét. Vass Imre rámutatott: a makfalvi önkormányzatnak még nem volt ideje előkészíteni a feltételek teljesítéséhez elengedhetetlen első lépést jelentő népszavazást. A személyzethiány és az infrastrukturális pályázatok miatt felgyűlt munka miatt idén erre már nem lehet sort keríteni, de
Fülöp László, Szováta polgármestere eközben arról számolt be, hogy az üdülővároshoz csatolt Szakadáton is visszahelyezik a helységnévtáblákat – ezeket korábban szintén Lucian Goga utasítására távolítottak el. A prefektus azt kifogásolta, hogy a négy tábla közül egyen a magyar megnevezés szerepelt felül – ezeket egyébként a megyei útügyi hatóság helyezte ki.
Kilövési engedélyt adtak ki egy medvére, amely vasárnap este a Brassó megyei Krizbán megtámadott egy 68 éves férfit és egy 14 éves lányt.
Barta Anett érköbölkúti tejfeldolgozó érlelt sajtjait szerte Bihar megyében ismerik a fogyasztók. A 11 tehenes gazdaság tejét feldolgozó kis sajtműhely sokféle sajtkülönlegességet állít elő, amivel áruházakban nem találkozik a vásárló.
Egy 43 éves férfi az áldozat.
Országszerte változékony lesz az idő a következő két hétben – közölte hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Gyerekfoglalkozásokkal, sportvetélkedőkkel, családi programokkal és koncertekkel színesített szabadtéri fesztiválra várták az érdeklődőket a Szabadság-szobornak is otthont adó Román–magyar megbékélés parkjában.
Műtétre szorul az a 68 éves férfi, akit vasárnap támadott meg egy medve a Brassó megyei Krizbán.
Az elmúlt 24 órában 11 riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amelynek munkatársai 12 személynek nyújtott segítséget – tájékoztatott hétfőn a Facebook-oldalán a Salvamont.
Kórházba került vasárnap délután egy máréfalvi nő, akinek egy húsdaráló szétroncsolta az ujjait.
Két embert is megtámadott egy medve vasárnap este egy Brassó megyei településen. A hatóságok Ro-Alert üzenetet küldtek.
Egy busz és egy személygépkocsi ütközött össze vasárnap az A1-es sztrádán, a Szeben megyei Kisapold közelében, a Szászsebes–Nagyszeben menetirányban. A hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
szóljon hozzá!