Fotó: Pixabay
Jelentős hőmérséklet-ingadozások várhatók a következő két hétben, csapadékra a hét elején, majd február 12-e után lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) február 5. és 18. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2024. február 05., 16:352024. február 05., 16:35
A hétfőn közzétett prognózis szerint Erdélyben és Máramarosban február 12-éig a nappali csúcsértékek regionális átlaga 9 és 16 Celsius-fok között alakul. Ezt követően lehűl az idő, a jövő hét végén alig 2-3 fok körüli maximumokra lehet számítani.
Csapadék Erdélyben hétfőn és kedden, majd február 13. után várható, Máramarosban csütörtökön és pénteken is, majd szintén február 13-a után – írta az Agerpres.
Jövő hétfőtől ebben a két régióban is lehűl az idő, a nappali csúcsértékek regionális átlaga 3-4 fok körül alakul, éjszaka mínusz 3, mínusz 4 fokig hűl le a levegő. Február 12-e után megnő a csapadék kialakulásának esélye.
A hegyekben is enyhe idő várható ezen a héten, 3 és 8 fok közötti csúcsértékekkel, illetve mínusz 2 és plusz 2 közötti minimumokkal. Jövő héttől lehűl az idő, a maximumok 4 fok körül alakulnak, éjszaka mínusz 10 fok is lehet. Csapadékra ennek a hétnek az első felében, majd 12-e után lehet számítani.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn újabb, heves szélre vonatkozó elsőfokú (sárga) figyelmeztetést adott ki.
Legalább tíz napot késnek a parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak elterelési munkálatai, miután a kivitelező cég nem halad elég gyorsan a patak elvezetésére szolgáló csövek összehegesztésével.
A következő két hétben a sokéves átlagnál melegebb lesz, a hőmérséklet az ország déli részein elérheti a 39 Celsius-fokot, viharos időjárásra pedig főként június 30. körül és július 5. után van kilátás.
A digitalizáció nem növeli az autóipari vállalatok nyereségét, de jelentősen javítja az eszközhasználat hatékonyságát – állapítja meg a BBTE és partnerei kutatása, amely a világ legnagyobb autógyártóinak pénzügyi adatait elemezte.
Szomorú vasárnapjuk volt a Marost „dézsmáló” orvhalászoknak: az aradi ügyészség vezetésével a rendőrség lecsapott rájuk. A házkutatások nyomán elkobozták az illegálisan fogott halakat és az orvhalászathoz használt eszközöket.
Alap- és mesterképzésen összesen mintegy 1500 helyre várják a felvételire jelentkezőket július elsejétől a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen (EMTE), alapképzésen 34, magiszteri képzésen 13 szak indul.
Az előrendezvényekkel együtt kilenc nap, változatos program, nagyjából száz esemény, mintegy 40–50 ezer résztvevő – vonták meg a szervezők a június 23–29. között „Mindenki fesztiválja” mottóval lezajlott, 13. Szent László Napok mérlegét.
Több mint 2 100 személyt igazoltattak és 1 549 gépjárművezetőt ellenőriztek alkohol- vagy drogfogyasztás szempontjából az elmúlt hétvégén a Bihar megyei rendőrök.
Viharkárok miatt hónapokig lezárva volt, most azonban ismét teljes hosszában bejárható a Meleg-Szamos forrásvidékének körútja (Circuitul Someșului Cald), az Erdélyi-szigethegység egyik leglátványosabb hegyi útvonala.
Megalakult a kincses városban a FREE HPV CITY koalíció a Kolozsvári Ifjúsági Federeció (FTC) kezdeményezésére, melyhez a Kolozs Megyei Ifjúsági Fórum (Kifor) is csatlakozott.
Nem fejeződnek be Parajdon a sürgős munkálatok a július 1-jei határidőig – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a gazdasági miniszter.
szóljon hozzá!