A Szülőföldön magyarul program keretében beérkezett pályázatokat ellenőrzik az RMPSZ irodájában
Fotó: Gecse Noémi
Rengeteg szülő érdeklődik a Szülőföldön magyarul program részeként nyújtott támogatások kifizetéséről azóta, hogy az OTP Bank Románia szeptember 22-én elkezdte a magyar állami juttatás több ütemben történő kifizetését – tudta meg a Krónika.
2023. október 10., 14:582023. október 10., 14:58
2023. október 19., 11:332023. október 19., 11:33
A programot Erdélyben lebonyolító Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ) nevében Burus-Siklódi Botond elnök és Ady-Kovács-Ferenczi Noémi programkoordinátor a napokban fontos információkat tartalmazó levelet juttatott el a Szülőföldön magyarul 2022/2023-as támogatási év kifizetései kapcsán iskolaigazgatókhoz, pedagógusokhoz azzal a kéréssel, hogy népszerűsítsék ezeket az év eleji szülői értekezletek során. A 2022/2023-as év támogatásainak kifizetése két rendben történik: az elsőbe az első 78 700 igénylés került, amely hiánytalanul érkezett a pályázati irodához.
„Információink szerint sok szülő érdeklődése nyomán a banknál azt a választ kapta, hogy »nem szerepel a listán». Itt szeretnénk tisztázni, hogy ez nem azt jelenti, hogy nem jogosultak a támogatásra, mindössze annyit jelent, hogy nem kerültek be az első rend kifizetésbe, így a banknak nincsen még tudomása róluk” – szerepel az RMPSZ levelében. A támogatások kifizetésének sorrendje nem követ egyszerűen leírható rendet, így semmit sem jelent, ha valaki az ismeretségi körből, osztályból, szomszédságból már megkapta esetleg.
Az OTP Bank Románia 2023. szeptember 22-én, pénteken megkezdi a Szülőföldön magyarul program részeként nyújtott támogatások több ütemben zajló kifizetését – tájékoztatott a Krónikához csütörtökön eljuttatott közleményében a pénzintézet.
Minden igénylő, aki először igényli a támogatást, postai levelet fog kapni pontos útmutatásokkal a tennivalók tekintetében. Továbbá valamennyi igénylő, akinek hiányos a támogatási kérelme hiánypótlás felszólítást fog kapni. A kifizetéseket egyébként továbbra is az OTP Bank Románia kezeli.
„Biztosítjuk Önöket afelől, hogy igyekszünk hívásaikat kezelni, mindazonáltal minden igénylő szülőt türelemre kérünk! Aggodalomra nincs ok, és abban az esetben, ha előző években problémamentesen kapták a támogatást, csak akkor szükséges személyesen érdeklődni, ha november végéig sem értesítést nem kapott, sem a támogatást nem kapta meg” – nyugtatják meg az érintetteket az RMPSZ illetékesei.
Az érdeklődés egyébként nem véletlen, hiszen a 2022–2023-as tanévtől immár megemelt, az eddigi 22 400 forintról 100 000 forintnak megfelelő összegre (1260 lej) nőtt oktatási-nevelési támogatást kapnak a bölcsődések, óvodások, általános és középiskolás diákok, valamint főiskolai és egyetemi hallgatók, akik szülőföldjükön magyar nyelvű oktatásban, illetve nevelésben vesznek részt.
Különben a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége létrehozott egy webplatformot, amelyen mindenki le tudja ellenőrizni igényléseinek állapotát, le tudja tölteni értesítő levelét. A webplatform tesztelés alatt áll, és ezen a héten (október 9-16 között) üzemelik be; elérhető lesz az RMPSZ honlapjáról és a szulofoldonmagyarul.ro honlapról, ahonnan az adatlapokat lehetett letölteni. Az RMPSZ illetékesei arra kérik a szülőket, pedagógusokat, hogy a hét folyamán figyeljék ezen honlapokat új információkért.
Bármilyen kérdés és felmerülő probléma esetén a szülők az RMPSZ „Szülőföldön magyarul” programban dolgozó munkatársaitól kérhetnek információt, segítséget a 0266-244-450-es telefonszámon, illetve az info@szulofoldonmagyarul.ro email-címen.
Megjelentek a nemzetpolitikai államtitkárság Szülőföldön magyarul programjának idei felhívásai, az eddigi 22 400 forintról 100 ezer forintra emelkedik a külhoni magyar gyerekek oktatási-nevelési támogatása – jelentette be Potápi Árpád János.
Összesen hatvanmillió lejjel támogatná idén a mezőgazdasági minisztérium a fokhagymatermesztőket.
Harmincnapos előzetes letartóztatássá fajult egy elharapódzó családi vita, amelyet követően egy feldühödött nagykárolyi férfi megverte a feleségét, megszegte a távoltartási végzést, és felgyújtotta házastársa kocsiját.
A Partium és a Bánság között a Maros jelenti a történelmi határt, így az új híd nemcsak a városi forgalmat teszi gördülékenyebbé, hanem a két régió között is új összeköttetést teremt.
Az erdélyi magyaroknak arra van szükségük, hogy Románia következő elnöke tisztelje őket, és tegye lehetővé számukra, hogy megőrizhessék és megerősíthessék identitásukat, megtarthassák az ehhez szükséges intézményeiket – jelentette ki Kelemen Hunor.
Részegen elaludt a kocsijában az a szilágysági sofőr, akiről egy járókelő azt gondolta, hogy rosszul van, ezért segítséget kért a 112-es sürgősségi hívószámon. A részeg férfi végül a rendőrségi fogdában ébredt fel.
A Méhes György – Nagy Elek Alapítvány kuratóriuma úgy döntött, hogy elindítja az erdélyi magyar írók és a Securitate viszonyát vizsgáló átfogó programját – tájékoztatta szerdán a Krónikát a szervezet.
A sztrók az egyik legelterjedtebb népbetegség, amivel szemben egyre hatékonyabban veszik fel a harcot a neurológusok, de Romániában még mindig lemaradást kell behozni a gyors beavatkozás terén. Dr. Simori Gábor kolozsvári ideggyógyásszal beszélgettünk.
Új szakaszba lépett a hosszú ideje tervezgetett kolozsvári körgyűrű megvalósítása: nekiláttak a felüljáró-építésnek az ország egyik legforgalmasabb útszakaszán, a DN1-es jelzésű főúton, a kincses város és Szászfenes között.
Egy fiatalember meghalt, három személy pedig megsérült egy kedd délutáni közlekedési balesetben a Maros megyei Apold község környékén.
Az Európai Parlament elnöke a Temesvár az Európai Értékekért Díj idei kitüntetettje. Roberta Metsola a május 22-i ünnepségen veheti át az elismerést.
szóljon hozzá!