Sakk-matt. Rareș Bogdan, a Realitatea Tv műsorvezetője élen járt a nacionalista hőzöngésben
Nacionalista és magyarellenes kirohanásai miatt 85 ezer lejes, illetve 20 ezer lejes pénzbírságot szabott ki a Realitatea TV és a B1 hírtelevízióra az Országos Audiovizuális Tanács (CNA).
2017. szeptember 28., 16:012017. szeptember 28., 16:01
2017. szeptember 28., 16:192017. szeptember 28., 16:19
Porcsalmi Bálint, az RMDSZ ügyvezető elnöke csütörtökön közölte, a szövetség június 20-án amiatt jelentette fel a bukaresti televíziókat, hogy azok nacionalista, a magyar közösséget diszkrimináló kijelentéseket hangoztattak műsoraikban.
„Mint ahogyan azt akkor is hangsúlyoztuk, a romániai magyar közösség elvárásainak törvényi szintre emelése semmivel sem csorbítja a románok jogait, ahogyan azt akkor a média szajkózta. Mi több, nem emberfeletti tettek valóra váltását kértük a kormánykoalíciótól, amely bármilyen veszélyt is jelenthetett volna a többségi nemzetre nézve. A manipuláció és a nacionalista propaganda magasiskoláját követhették akkor szemmel a magyar emberek, ez pedig mélyen sértette a magyar közösséget. Ezért kértünk jogorvoslatot” – idézte Porcsalmi Bálintot az RMDSZ hírlevele.
Az RMDSZ akkoriban szorgalmazta többek között a PSD–ALDE-koalíciótól a kisebbségek jogállását szabályzó törvény-tervezet elfogadását, amelyet 2005-ben terjesztettek a parlament elé. A tervezet összehangolja és keretbe helyezi a Romániában élő kisebbségek jogait, többek között megteremti a kulturális autonómia törvényi és intézményi keretét is. Kérte az alakulat a helyi közigazgatási törvény kapcsán benyújtott módosító-csomag elfogadását, amelynek célja 10 százalékra csökkenteni a húsz százalékos anyanyelv-használati küszöböt, továbbá előírja a nemzeti szimbólumok szabad használatát, illetve szankciókat vezet be a törvénybe foglaltak be nem tartására.
Március 15-ét mint hivatalos ünnepet szavatoló törvénytervezet elfogadását is kezdeményezte az RMDSZ, sürgetve a marosvásárhelyi római-katolikus iskola körül kialakult helyzet megoldását is. Kérték az oktatási törvény az irányú módosítását, hogy a tanügyminisztériumnak legyen lehetősége iskolát alapítani, azt, hogy speciális tanterv alapján szervezzék meg a kisérettségi és érettségi vizsgákat a magyar diákoknak, továbbá állami finanszírozást a történelmi egyházak teológiai képzéseire, törvényi keret megteremtését a Kisebbségi Továbbképző Központ létrehozására.
Szeretnék minél hamarabb és hosszabban beszélni Románia új államelnökével, mert vannak közös ügyeink az Európai Unióban, a románok és a magyarok érdekeiből több minden egybeesik – jelentette ki a Krónikának adott interjúban Orbán Viktor miniszterelnök.
Hálát ad a romániai magyar közösség azért a közéleti emberért, aki mindnyájunk ügyvédje tudott lenni – állapította meg Tőkés László volt református püspök Kincses Előd marosvásárhelyi jogász temetésén, így búcsúzva néhai harcostársától.
Interjút adott Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke a Krónikának, az aktuális politikai és közéleti témákat érintő beszélgetést szombaton tesszük közzé honlapunkon.
Sikerült eloltani a Cibles-hegységben szerda este kiütött vegetációtüzet – tájékoztatott péntek este a Máramaros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) szóvivője.
A jövő hét folyamán átadják a forgalomnak a Kolozs megyében épült gyorsforgalmi utat, mely Tordatúr közelében köti majd össze az észak-erdélyi autópályát a rendkívül forgalmas DN1-es főúttal.
Szinte nincs nap, hogy valamelyik erdélyi megye rendőrei ne vegyenek őrizetbe alkoholos befolyásoltság alatt gépkocsit vezető sofőröket. A rendőrségi sajtóosztályok tájékoztatása szerint a legtöbb ilyen eset Bihar és Maros megyében fordul elő.
Sikeresen felvételizett tíz erdélyi ifjú a Gyulafehérvári Megtestesült Bölcsességről nevezett Papnevelő Intézetbe – közölte Facebook-oldalán az oktatási intézmény (Seminarium Incarnatæ Sapientiæ).
Orbán Viktor kormányfő is részt vett péntek délután Kincses Előd temetésén a marosvásárhelyi református temetőben.
Közösségi összefogásnak köszönhetően a Kovásznai Unitárius Leányegyházközség június 27-én megvásárolta azt az ingatlant, amely hosszú távon hitéleti, közösségi és kulturális célokat szolgál.
Mégsem újul meg a zsibói Béldi-kastély, miután a Szilágy megyei közgyűlés úgy döntött: felmondja a projektre megkötött finanszírozási szerződést.
szóljon hozzá!