2007. november 16., 00:002007. november 16., 00:00
Csütörtökön Für Sándorné, az FBSA Transsylvania Kft. képviselõje ismertette a stratégiát, illetve márkatervet. Az elõadó beszámolt arról, hogy a háromszéki önkormányzat felkérésére a helyi igényekbõl kiindulva, és nemzetközi tapasztalatokra alapozva készítették el a dolgozatot. „Kovászna megye esetében szinte a semmibõl indulva kell turisztikát építeni. A megye stratégiai célja a minõségi turizmus megteremtése kell legyen\" – mondta a magyarországi szakember, aki úgy véli a tapasztalatok szerint a minõségi turista többet költ, mint a tömegturista, de ehhez fejleszteni kell az attrakciókat, illetve képezni kell a vendéglátókat. Pozitív képet kell sugározni a befektetõk és turisták felé, a negatív Romániai képpel ellentétben azt kell sugározni, hogy „ez a térség más\", mondta Für Sándorné. A természetközeli világot, a hagyományokat és értékõrzést kell népszerûsíteni, hiszen nem elég, ha az itt élõk tudják magukról, hogy jók, a turistákhoz is el kell juttatni ezt az üzenetet. Ezért Kovászna megye márkájaként ajánlották az „Élet fája – Természet világa\" jelszót, amelyet az elõadó meglátása szerint az önkormányzatnak kellene népszerûsítenie, a turistáknak pedig be kell bizonyítani, hogy valóban az ígért szolgáltatást kapják. A szakember programszervezésre ösztökélte a vendéglátókat, többek között a hagyományos technológiák bemutatását is ajánlotta, szerinte egy bolti kenyéren nevelkedett angol turista hajlandó ideutazni és pénzt költeni, ha például kenyérsütésen vehet részt. Demeter János, a Kovászna megyei Tanács elnöke lapunk kérdésére elmondta: „Az idegenforgalmi stratégia elkészítésével azért bíztak meg egy szakcéget, mert a helyiek érzelemmel túlfûtötten közelítenek a turisztikai fejlesztéshez, amiben nagy a hibaszázalék, ezért nem árt olyan szakemberekre bízni, akik hideg fejjel, kívülrõl látják a lehetõségeket\". Bonyolult jövõteremtõ munkáról van szó, „nem elég az, ha épített örökségünk van, és sok a medve Háromszéken, ahhoz, hogy versenyképes turizmust lehessen fejleszteni\", fogalmazott a tanácselnök, aki szerint a tavaszra elkészül a megye végleges turizmusfejlesztési koncepciója. „Az a kihívás, hogy tudunk-e mentalitást váltani, és megújulni, ki tudunk-e lépni a majd meglátjuk, még van idõ gondolkodásmódból, hiszen egyértelmû, nem az idõ hozza meg, hanem magunk kell megkeresnünk a megoldásokat\" – mondta Demeter János.
A május 5–11. közötti európai összehangolt közlekedésrendészeti akció keretében Romániában is elsősorban a tehergépjárművek és autóbuszok, valamint vezetőik ellenőrzését végzi a rendőrség, tájékoztat a Szilágy megyei rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
Hosszú ideig a tbc volt a tüdőgyógyászok által leggyakrabban kezelt betegség, mára más légzőszervi panaszok terjedtek el. Videós sorozatunk újabb részében dr. Székely Sándor szilágysági tüdőgyógyásszal beszélgettünk.
Bírósági úton érte el a diszkrimináció miatti panaszok egyszerűbb jelentését a Székely Figyelő Alapítvány, amely szerint a panaszosoknak a jövőben nem kell az elkövető lakcímét is tudni a diszkriminációellenes tanácshoz benyújtott panaszuk elbírálásához.
Erdély és Kolozsvár első barokk stílusú templomát, az 1718–1724 között épült, korábban jezsuita, ma piarista vagy akadémiai, egyetemi templomként is ismert istenházát ünneplik Kolozsváron május 13-án.
A mezőgazdasági termelők május 12-től egy héten keresztül igényelhetnek állami támogatást új mezőgazdasági gépek vásárlására a traktorok roncsprogramja keretében – tájékoztatott kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
A kolozsvári BBTE Szenátusa a Református Tanárképző és Zeneművészeti Kar felterjesztésére Socius Excellentia Meritorum díjjal köszönte meg Főtiszteletű Kató Bélának az egyetemért folytatott tevékenységét.
Nem készül el határidőre a Kolozsvár és a román–magyar határ közötti vasúti pálya korszerűsítése és villamosítása, a teljes munkálat befejezése 2027 végére várható – ismerte el a Román Vasúttársaság (CFR) illetékese.
Tudor Giurgiu filmrendező, a kolozsvári Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) igazgatója Facebook-oldalán számolt be kedden egy váratlan találkozásról.
UNESCO-busz néven indított szászföldi látnivalókat érintő turistajáratot Erdélyben egy utazási iroda, ellensúlyozandó, hogy a középkori erődtemplomairól híres térség kisebb települései tömegközlekedéssel nehezen megközelíthetők.
A heves esőzések okozta vízszivárgás miatt kedden ideiglenesen bezárták a parajdi sóbányát – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség sajtóirodája.