Alexandru Rafila: ha a gyerek a nagyapával akar lenni, mindketten felteszik a maszkot otthon is
Fotó: Veres Nándor
Biztosan megugrik a koronavírussal fertőzöttek száma azt követően, hogy elrajtol a tanév – vallja Alexandru Rafila, a Román Mikrobiológiai Társaság elnöke, aki éppen ezért otthoni maszkviselést javasol, amennyiben idős, krónikus beteg van a családban.
2020. augusztus 24., 09:452020. augusztus 24., 09:45
A szakember, aki Romániát képviseli az Egészségügyi Világszervezetben (WHO), a Digi24 hírtelevízió műsorában beszélt arról, hogy az eddigi tapasztalatok azt mutatják, a tanév elkezdése után valamennyi országban megugrott a fertőzöttek száma.
amennyiben addig nem mutatnak csökkenő trendet a számok, és továbbra is napi 1200–1400 személynél diagnosztizálnak Covid-19-et.
Rafila éppen ezért azt mondja, újra kell gondolni a gyerekek és az idősebb családtagok közötti interakciót, meglátása szerint a kicsik találkozhatnak nagyszüleikkel, de – főként krónikus betegek esetében – maszkviselést és bizonyos fokú távolságtartást javasol.
– mondta Rafila.
Módosításra szorul az a saját felelősségre kiállított nyilatkozat, amelyet a szülőktől kérnek gyermekük számára a hatóságok a szeptemberi tanévkezdés előtt – ismerte el Monica Anisie oktatási miniszter.
Azt pedig, hogy milyen körülmények között rajtolhat el a tanév, két hét múlva tudhatjuk meg Andrei Baciu egészségügyi államtitkár szerint.
Baciu szintén a Digi24-nek nyilatkozva beszélt arról, hogy
vagyis mindenki visszatérhet-e a padokba vagy csak a diákok egy része, vagy – a legrosszabb esetben – online rajtol el a tanítás.
Szeptember 14-én elkezdődik az új tanév, a legtöbb diák pedig iskolába megy – jelentette be szerda kora esti sajtótájékoztatóján Klaus Iohannis államfő, miután tárgyalt a kormány több tagjával a tanévkezdés mikéntjéről.
Románia az utóbbi években egyre népszerűbb úti céllá vált a külföldi betegek körében, akik az alacsony árak és az egyre magasabb színvonalú orvosi szolgáltatások miatt választják az országot.
Január 10-éig szokatlanul meleg idő, majd lehűlés várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn kiadott, kéthetes előrejelzéséből.
Szerda estig elsőfokú szélriadó van érvényben az Erdélyi-szigethegységben és a Keleti-Kárpátokban, és a hegyvidékeken csapadékra is számítani kell.
Vízkereszt napján Böcskei László megyéspüspök a nagyváradi székesegyházban végezte el a vízszentelés szertartását, a hívek pedig „A remény zarándokai” feliratú, a Szentév mottójával ellátott üvegekben vihették haza a szentelt vizet.
Húsz év után sikerült visszaszereznie az alpolgármesteri tisztséget a pécskai RMDSZ-nek. Kocsik Imre lett a „befutó” az Arad megyei településen, aki szerint nagyobb önbizalmat és önbecsülést adhat a pécskai magyarságnak a siker.
Egy halálos áldozatot és három sérültet követelt egy szombat éjszakai spontán konfliktus, amely a történelmi Máramarosban található Jód (Ieud) településen tört ki. Az áldozat egy 23 éves helybeli férfi.
Hetvenöt éves korában elhunyt Puskás Bálint Zoltán jogász, volt alkotmánybíró, az RMDSZ korábbi szenátora, a romániai Máltai Szeretetszolgálat alapító tagja és tiszteletbeli elnöke.
Románia Kelet-Európa legszennyezettebb országai közé tartozik, a finomszemcsés részecskék okozta légszennyezés elsősorban a nagy városokban, például Kolozsváron jelent súlyos problémát.
Tömbházlakásának lépcsőházában lett rosszul, és elhunyt egy 75 éves temesvári férfi röviddel azután, hogy kibocsátották a kórházból. Gondatlanságból elkövetett emberölés miatt indított vizsgálatot a rendőrség.
A hegyimentők és a határrendészek a péntekről szombatra virradó éjszaka két ukrán állampolgárt hoztak le a Máramarosi-havasokból – tájékoztatott Dan Benga, a Máramaros megyei hegyimentő-szolgálat (Salvamont) igazgatója.
1 hozzászólás