Harcban a rákkal

Napjainkban az egyik leggyakoribb halálok a rák, a különböző daganatos betegségek előfordulása az elmúlt két évtized során 300–800%-kal nőtt világszerte. A rohanó életmód, az állandó stressz, létbizonytalanság, a helytelen táplálkozás, dohányzás, túlzott alkoholfogyasztás mind elősegítői a rákos megbetegedések kialakulásának.

2010. május 21., 13:062010. május 21., 13:06

Holisztikus rákterápia, gyógynövénykivonatok

Az elmúlt száz évben a konvencionális klinikai rákkezelés – ami a betegek élettartamának lényeges meghosszabbítását és életminőségük javítását illeti – semmilyen jelentős előrelépést nem mutatott. Hogy miért? Mert a klinikai orvostudomány legtöbbször tévúton halad, amikor a tüneti kezelést részesíti előnyben az oki kezelés helyett. Hiszen maga a rák is csak egy tünet. Lélektani hatások, agyi folyamatok állnak elsősorban a háttérben, melyek a daganatok vagy egyéb krónikus, degeneratív betegségek testi kivetüléseként jelennek meg.

A holisztikus, komplementer, biológiai, egyénre szabott oki rákterápia a jövő útja. Több mint negyed évszázaddal ezelőtt figyeltek fel a kutatók arra, hogy az amazóniai esőerdőkben élő indián törzsek hírből sem ismerik a daganatos betegségeket, a Parkinson-, Alzheimer- kórt és egyéb krónikus folyamatokat. Megindult a kutatás, hogy választ kapjanak a miértre. Dávid Tamás professzor és csapata, az osztrák állam finanszírozásával 16 éven át, 22 expedíció során kutatta ennek az okát, és sok világhírű, neves egyetemi és klinikai kutatóközpont bevonásával, hírneves kutatók, orvosprofesszorok, gyógyszerészek, botanikusok, biokémikusok és klinikusok közreműködésével jutottak el ahhoz a terápiás módszerhez, amely kiutat jelenthet a rákos betegek számára.

Betegek ezreinek a bevonásával végzett klinikai tanulmányok sokasága igazolta, hogy a vizsgált trópusi gyógynövénykivonatok, a terápia sok más, fontos összetevőjével együttesen, egymás hatását erősítve fejtik ki hatásukat. Nem csodaszerekről van szó, 100 %-os garanciával működő, kolosszális, forradalmian új szenzációról, hiszen alapja több évezredes múltra tekint vissza, kiegészítve a modern orvostudomány kínálta lehetőségekkel, de lényege a szervezet egészének a megerősítése, kiegyensúlyozott, jó működésének a fenntartása, az immunrendszer jó működésének a biztosítása. Ahogyan dr. James P. Cima hírneves rákkutató is mondta, „nincs olyan rákkeltő organizmus, vírus, baktérium, gombásodás, élesztő, féreg vagy bármi más, aminek esélye lenne a fennmaradásra egy egészségesen működő szervezetben”. És egy jól működő, erős immunrendszerrel rendelkező szervezetben a ráksejtek szaporodása is gátolt, újabb daganatok, áttétek képződése megelőzhető, a már meglevők terjedése megállítható, sőt visszafejlődésük, szétesésük is elérhető, erre számtalan példa szolgál tanúbizonyságul.

A helyes táplálkozás fontossága

A hagyományos rákellenes gyógymódokkal (radio-, kemoterápia) szemben nincs semmiféle negatív hatása, hiszen nem pusztítja a rákosan elfajult sejtek mellett az egészséges sejteket, szöveteket is, gyengítve a szervezetet és padlóra víve az immunrendszert, ellenkezőleg, megerősíti azt. Dokumentációk tízezrei bizonyítják, hogy legyengült, áttétes betegek is meggyógyulhatnak és meg is gyógyulnak, természetesen ehhez kőkemény akarat, sok áldozathozatal és kitartó, következetes harc, munka szükséges.

A daganatos és más, krónikus, degeneratív betegségek megjelenésének egyik előfeltétele az immunrendszer gyengesége, valamint a méreganyagok felhalmozódása a szervezetben. A megelőzés, vagy a már kialakult betegség súlyosbodásának, áttétek képződésének megakadályozása érdekében döntő fontosságú az életvitel megváltoztatása a helyes irányba. Ennek egyik legfontosabb eleme a helyes táplálkozás, ami, főleg a már beteg személyek esetében bizony meglehetősen sok lemondással és áldozathozatallal jár. Fontos biztosítani a napi fokozott antioxidáns, vitaminok, nyomelemek, aminosavak és flavonoidok bevitelét, elsősorban nyers zöldségek és gyümölcsök következetes, folyamatos fogyasztásával, kisebb mennyiségben párolt formában. A szervezetben felszaporodott szabadgyökök – melyek savas vegyhatást idézve elő a degenerált, daganatos sejtek szaporodását elősegítik – megkötését biztosítva, az antioxidánsok, szódabikarbonát-oldattal kiegészítve a belső milliő lúgosításával lehetővé teszik a harmonikus, erős immunrendszer felépítését, amely képes lehet a daganatos előrákos, rákos sejtek megsemmisítésére.

Ezt a célt szolgálja a C-vitamin is mint erős antioxidáns, mely ezen kívül az oxigénszállítás javításával hozzájárul az oxigénhiányos, energiaszegény állapot megszüntetéséhez. Linus Pauling kétszeres Nobel-díjas kutató szerint „a megadózis C-vitamin szájon át és intravénásan, infúzió formájában együttesen biztosít olyan magas C-vitamin-vérkoncentrációt, amely a sav-bázis, a szabad gyök-antioxidáns egyensúly helyreállításával megállítja a ráksejtek szaporodását, illetve megsemmisíti azokat”. Természetesen nem kifejezetten vegetáriánus étrendre kell átállni, de kerülendőek a zsíros, sült húsos ételek, tartósítószerekkel, adalékanyagokkal, színezékekkel készült félkész élelmiszerek, sütemények, édességek.

Fogyasszunk biozöldséget, -gyümölcsöt, párolt hal-, szárnyashúst, cukor helyett mézet, zsírszegény tejtermékeket, tojást, gabonaféléket, növényi olajokban gazdag élelmiszereket. Az étrend lehetőleg tartalmazzon minden olyan funkcionális biológiai komponenst, amely az élet optimális fenntartásának alapjaihoz szükséges. Meg kell teremteni a már többletként jelentkező toxikus anyagok és a daganatsejtek elpusztulásával termelődő még több mérgezőanyag folyamatos eltávolítását a szervezetből, meg kell akadályozni a már visszafordíthatatlan önmérgezést. Természetesen a helyes táplálkozás önmagában még nem elegendő e cél eléréséhez, a méregtelenítésnek, a helyes életvitelnek sok más összetevője van még.

Káros szenvedélyek, testmozgás

A káros szenvedélyek, a dohányzás, túlzott alkoholfogyasztás (elsősorban a tömény italok), kábítószerek szervezetet romboló, mérgező hatása is nagyon lényeges. Ezek kiiktatása nélkül nem reménykedhetünk gyökeres változásban. Sokan nem fordítanak kellő figyelmet a fogazatukra, nem tudják, vagy nem látják át a fém, amalgám fogtömésekben, hidakban, protézisekben rejlő veszélyeket, hiszen ezek tallium-, higanytartalma is méregforrás, kimutatottan magas rákkeltő hatásúak. Haladéktalan és maradéktalan eltávolításuk nagyon fontos, a szájüregben mint mikrorendszerben, rendet kell teremteni.

Óvakodjunk a könnyen oldódó szénhidrátok – pl. cukros italok – fogyasztásától, mivel azok nemcsak a szájüreg, hanem az egész szervezet normális működését is több oldalról károsítják. Említést kell tennünk a friss levegőn való rendszeres, napi aktív mozgás fontosságáról, mellyel az oxigénhiányos állapot megszüntetéséhez járulhatunk hozzá, az optimális kapilláris keringéshez, ahhoz, hogy az oxigén életfontosságú szerepét jól betölthesse. A napi többszöri séta, a sport (úszás, biciklizés, kocogás, tornászás stb.) mind ezt a célt szolgálják. Jó méregtelenítő hatása van a szaunának, gőzfürdőnek (akár fürdőkádban is), masszázsnak, hetente legalább egyszer. A vérkeringés és izomzatserkentés fokozására jó a napi testledörzsölés forró vízbe mártott törülközővel.

Álértékrend helyett a természetközeli értékrendet kell kialakítani, és meg kell találni a társadalomban azt a helyet, helyzetet, amelyben képességeink, vágyaink és lehetőségeink egymással hosszú távon arányban vannak. Ehhez nagy szükség van lelki terápiára, erről bővebben a következőkben lesz szó. Életminőségünk pozitív irányba való megváltoztatásáért tegyünk meg minden tőlünk telhetőt, ne hagyjunk ki egyetlen lehetőséget sem.

Szerző: Kerestély Péter, a marosvásárhelyi Rákmegelőző és Gyógyító Központ vezetője.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. december 23., hétfő

Kárpát-medencei ételek versenye

Helyi alapanyagokból elkészíthető ételek versenye várja a benevezőket szerte a Kárpát-medencéből, a kiírást az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete hirdette meg. A versenyzőknek 8 adag ételt kell elkészíteniük a szolnoki döntőben.

Kárpát-medencei ételek versenye
Kárpát-medencei ételek versenye
2024. december 23., hétfő

Kárpát-medencei ételek versenye

2024. december 15., vasárnap

Fontolgatják, hogy Unió-szerte korlátozzák a 15 év alattiak közösségimédia-használatát egy „emberibb gyerekkorért”

Görögország is intézkedéseket tervez foganatosítani, hogy megvédje a gyermekeket a közösségi médiától való függőségtől. Az EU-ban azt fontolgatják, hogy a szabályozásokat unió-szerte kiterjesztik.

Fontolgatják, hogy Unió-szerte korlátozzák a 15 év alattiak közösségimédia-használatát egy „emberibb gyerekkorért”
2024. október 26., szombat

Behajtási ünnep és darufesztivál Szent Dömötör-napján

Szent Dömötör-napi behajtási hagyományokat elevenítik fel a Hortobágyon, a hétvégén. A rendezvény keretében az érdeklődők a Hortobágyi Nemzet Park Igazgatóság leglátványosabb eseményét a daruvonulást is megtekinthetik szervezett túrák keretében.

Behajtási ünnep és darufesztivál Szent Dömötör-napján
2024. október 19., szombat

Marokkóban nem szupermarketben vásárol a lakosság – Kontrasztok és tapasztalatok az észak-afrikai országban

A marokkói Fez városában járt a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző és Zeneművészeti Karának három küldöttje. Lengyelné Püsök Saroltával az észak-afrikai országban látottakról és tapasztaltakról beszélgettünk.

Marokkóban nem szupermarketben vásárol a lakosság – Kontrasztok és tapasztalatok az észak-afrikai országban
2024. augusztus 31., szombat

Rendőrségi mérleg: tíz tipp, hogyan lehet megkönnyíteni a tolvajok dolgát

Szeretnéd, ha betörnének az otthonodba? Segítünk! Íme, tíz tipp, miként érheted el, hogy éppen a te ingatlanodra essen a választás – foglalja össze humorosan a magyar rendőrség honlapja, a Police.hu sok ember figyelmetlenségét és nemtörődömségét.

Rendőrségi mérleg: tíz tipp, hogyan lehet megkönnyíteni a tolvajok dolgát
2024. augusztus 29., csütörtök

Nappal ritkán látható ragadozót, a hiúzt kapta lencsevégre egy erdei kamera (VIDEÓ)

Egy erdei kamera rögzítette a nappal ritkán látható hiúzok szép példányát Suceava megyében. Az európai hiúzállomány legtöbb példánya ma Románia területén él.

Nappal ritkán látható ragadozót, a hiúzt kapta lencsevégre egy erdei kamera (VIDEÓ)
2024. augusztus 03., szombat

Nálunk is megszívlelendő a dinnyefogyasztásra indított magyarországi kampány

Országos kampány keretében népszerűsítik Magyarországon a dinnyefogyasztást. Szakemberek szerint az egyre gyakoribb nyári kánikulai napok idején a görögdinnye a legjobb gyümölcs az elvesztett folyadék mellett az ásványi anyagok pótlására is.

Nálunk is megszívlelendő a dinnyefogyasztásra indított magyarországi kampány
2024. július 23., kedd

Ha drasztikusan, heti 3 órára korlátozzák a gyerekek szabadidős képernyőhasználatát, óriási előnyök mutatkoznak

Új kutatást végeztek Dániában, az eredmények szerint a szabadidős képernyőhasználat heti mindössze 3 órára való, drasztikus csökkentése jelentős mértékben javítja a gyermekek közérzetét, mentális egészségét, szociális képességeit.

Ha drasztikusan, heti 3 órára korlátozzák a gyerekek szabadidős képernyőhasználatát, óriási előnyök mutatkoznak
2024. április 19., péntek

„Elérkezett az idő arra, hogy kiemeljük azokat a Helyénvaló termelőket, akik elnyerték a vásárlóink szívét”

A Civitas Alapítvány által működtetett Helyénvaló helyi bolt öt éve színesíti térségünk közösségének mindennapjait, hiszen a munkásságuknak köszönhetően rövid ellátási láncokból érkező, egészséges és minőségi alapanyag kerülhetnek családjaink asztalára.

„Elérkezett az idő arra, hogy kiemeljük azokat a Helyénvaló termelőket, akik elnyerték a vásárlóink szívét”
2024. április 17., szerda

Alaposan megviseli az emberi szervezetet a drasztikus hőmérséklet-ingadozás

Magas vérnyomást, ízületi fájdalmakat, asztmás betegeknél nehéz légzést, depresszióban szenvedőknél pedig visszaesést okozhat a gyors időjárás-változás. A Krónika által megkérdezett háziorvos szerint kiegészítő kezeléssel a tünetek megszűnnek.

Alaposan megviseli az emberi szervezetet a drasztikus hőmérséklet-ingadozás