Kihelyezték, hétfőn pedig üzembe is helyezik az első digitális kukákat Nagyváradon: szelekív szigetekről van szó, amelyek öt zárt modulból állnak, amelyekbe az előre szétválogatott szemetet dobhatják be a panelnegyedekben élők.
Döntő házként fogadta el szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely országos takarítási nappá nyilvánítja minden év szeptemberének harmadik szombatját.
Egyedülálló, a szelektív hulladékgyűjtésre a figyelmet felhívó akcióval került be a Romániai Rekordok Könyvébe a szatmárnémeti Életfa Egyesület (Asociaţia Copacul Vieţii) és 11 Szatmár megyei óvoda.
Az év első két hónapjában a határrendészek mintegy 1475 tonna hulladékszállítmányt fordítottak vissza a határról, több mint kétszer akkora mennyiséget, mint a múlt év azonos időszakában.
Dolj megyei rutinellenőrzésen bukott le az a férfi, aki 2022-ben magánszemélyként 88 450 kg vas- és alumíniumhulladékot értékesített egy krajovai fémbegyűjtőnek. Ügyében adócsalásért vizsgálódik a rendőrség.
Harmincezer lejre bírságoltak pénteken a helyi rendőrök Aradon egy férfit, aki a rendőri felszólítás dacára hulladékot égetett az udvarán.
Több száz zsáknyi szemét maradt a román-magyar határátkelők környékén román oldalon az ünnepi forgalom után, ezt a határátkelésre várakozó román állampolgárok okozták – írta csütörtökön az illetékesek tájékoztatása alapján az Agerpres hírügynökség.
Országszerte működik a háztartási hulladékok szelektív gyűjtése, elszállítása és újrahasznosítása. Csíkszeredai és kolozsvári példákon keresztül vettük górcső alá a 2024. január elsejétől új uniós szintet lépő hulladékgazdálkodást.
Hét személyt vettek őrizetbe a Szervezettbűnözés- és Terrorelleni Ügyosztály (DIICOT) temesvári kirendeltségének ügyészei az országba illegálisan behozott hulladékok ügyében végzett 44 vasárnapi házkutatás nyomán.
Állampolitikai szintre emelték a környezetszennyezést Romániában – jelentette ki Brassó polgármestere, aki szerint a román hatóságok képtelenek fellépni egy láthatatlanul terjedő, de annál inkább kiszagolható probléma, a várost elárasztó bűz ellen.
Ősztől Romániában működik majd Európa második legnagyobb betétdíjas visszaváltási rendszere – jelentette ki Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter pénteken Kolozsváron.
Az idei év első felében háromszor annyi hulladékszállítmány érkezett Románia határaihoz, mint tavaly – derül ki a belügyminisztérium statisztikájából.
Elkezdte nagyszabású takarítási akcióját a Tárnica-tónál a Romániai Hegymászók Klubjának (CAR) Kolozs megyei szervezete a megyei tanács támogatásával: mintegy 150 önkéntes bevonásával bonyolították le a szemétgyűjtési akció első szakaszát a hónap közepén.
Több hónapos rendszertelenség után naprakésszé vált a háztartási hulladék elszállítása Marosvásárhelyen, a városban és térségében hat nap alatt 1400 tonnányi felhalmozott szemetet gyűjtöttek össze – idézte az új szolgáltató közlését az MTI.
Románia továbbra sem zárt be több tucat szabálytalanul működő szemétlerakót, ezért az Európai Unió Bírósága minden bizonnyal ismét el fogja ítélni az országot – jelentette ki egy szakmai vitán a Környezetvédelmi Alap elnöke.
Kolozsváron jó működik az akció, hogy tömegközlekedési eszközökre lehet jegyet váltani műanyag-, alumínium- és üveghulladékért cserébe: 3,6 millió darab újrahasznosítható hulladékot adtak be az emberek összesen 240 ezer jegyért tavaly nyár óta.
Szerte az országban szerveznek szemétszedési akciókat ezekben a hetekben: Suceávától Aradig és székelyföldi településektől erdélyi nagyvárosokig, falvakig számos helyszínen szeretnék megtisztítani az erdőket, mezőket a környezetet féltő önkéntesek.
Összesen 2500 lejt kell bírságul fizetnie annak a két nőnek, akik Craiován egy játszótéren napraforgómaghéjjal szemeteltek – közölte a helyi rendőrség.