Összegyűjtötték és el is szállították a szemetet
Fotó: Facebook/Temesvári Híd- és Útügyi Igazgatóság
Több tucat köbméternyi szemetet szedtek össze az útkarbantartók a napokban a nagylaki autópálya-határátkelőhely kilépő oldalán a sztráda mentén. Az útügyi igazgatóság szerint a szemetet még a schengeni csatlakozás előtt sorban állók, főleg az órák hosszát várakozó kamionosok dobálták szét, és remélik, hogy a határellenőrzés megszűnésével a szemetelés is a múlté lesz.
2025. január 15., 15:512025. január 15., 15:51
2025. január 15., 18:312025. január 15., 18:31
A dél-erdélyi (A1-es) autópálya román–magyar határ közeli szakaszán a múlt szerdán kezdték összegyűjteni a hulladékot: főleg étel- és italcsomagolások hevertek az árokban és az útszéli mezőn, de kommunális szemetet is találtak a temesvári székhelyű regionális híd- és útügyi igazgatóság (DRDP) alkalmazottai.
Az útügyi igazgatóságon remélik, hogy miután idén január elsejétől megszűnt az ellenőrzés a román–magyar határon – azzal, hogy Románia is a schengeni egyezmény teljes jogú tagja lett –, a szemetelés is a múlté lesz, vagy legalábbis nem találnak majd ekkora mennyiségű hulladékot az autópálya és az országutak mentén.
Nem éppen álommeló: az útkarbantartók szedték össze a szemetet
Fotó: Facebook/Temesvári Híd- és Útügyi Igazgatóság
Eddig minden év végén, illetve a húsvéti ünnepek és a nyári szabadságolások idején, amikor tízezrével haladták át a határon a Nyugat-Európából haza-, majd visszatérő román, bolgár és moldovai vendégmunkások, hegyekben állt az illegálisan lerakott hulladék a főútvonalak környékén. Tavaly januárban például és nagylaki országúti és az autópálya-határátkelő környékén több mint 800 zsák szemetet szedtek össze.
Az idei tél legalacsonyabb értékeit mérték szerdán reggel, mínusz 18 Celsius-fok alá süllyedt a hőmérséklet – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kigyulladt kedd este egy székelyudvarhelyi autószerelő műhely; több mint 500 ezer lejes kár keletkezett a tűzben.
Kolozsváron gyűltek össze az erdélyi magyar történelmi egyházak főpásztorai, hogy megvitassák a magyar közösség aktuális kihívásait és ezek lehetséges megoldásait.
Bűnvádi eljárás indult a fogyatékkal élő gyermekeket gondozó marosvásárhelyi központokban észlelt rendellenességek miatt – közölte kedden a főügyészség szervezett bűnözés és terrorizmus elleni főosztálya (DIICOT).
Tizenöt évnyi várakozás után megkapta a sókitermelési engedélyt egy magyarországi tulajdonban lévő cég, amely Torda közelében szeretne kősót bányászni. A hihetetlenül hosszadalmas eljárás megszüntetné a Salrom állami vállalat hegemóniáját.
A hó végéig megoldódhat az orvoshiány a Nagykárolyi Városi Kórház gyermekgyógyászati és szülészeti osztályán, mivel az önkormányzat vezetősége négy nagyváradi szakorvossal is folytat előrehaladott tárgyalásokat a „leszerződtetésükről”.
Nagybánya az első romániai város, ahol elkezdték a használt ruhák begyűjtését. Az újrahaszonosítás nyolc gyűjtőponton működik, ruhaneműt, ágyneműt, függönyöket, lábbeliket is le lehet adni.
Tíz helyszínen tartottak házkutatást a rendőrök, két férfit és egy nőt pedig drogkereskedés gyanújával őrizetbe vettek kedden Arad megyében. Kábítószereket, a drogkereskedelemhez használt eszközöket és több mint 10 ezer eurónyi készpénzt is lefoglaltak.
„Bagolytúrát”, azaz éjszakai barangolást szervez a Kolozs megyei Körösfőt körülvevő dombokon az Erdélyi Kárpát Egyesület (EKE) – Kolozsvár 1891. Az éjszakai kirándulás különlegesnek ígérkezik, minden érdeklődőt várnak a szervezők.
Juhászkutyák támadásaira figyelmeztetnek a kirándulók Erdély-szerte. Január elején a Kolozs megyei Szászfenes egyik dombján támadtak kocogó nőre juhászkutyák egy közeli esztenáról. Az áldozat súlyos sebekkel került a sürgősségire.
szóljon hozzá!