Fotó: Csíkszentsimon község/Facebook
Illegális szemetelésért 10 ezer lejes büntetést róttak ki Csíkszentsimonban egy állampolgárra – közölte Facebook-bejegyzésében Tánczos Barna környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti miniszter.
2023. március 04., 09:482023. március 04., 09:48
„Ha nem megy szép szóval, akkor az önkormányzatoknak kötelességük szigorúan fellépni ezekben az esetekben. Csíkszentsimon községben 10 ezer lejes büntetést szabtak ki egy állampolgárra, mert illegálisan dobta el a szemetet!” – fogalmazott a tárcavezető.
A tárcavezető rámutatott, a hulladék és szemét a helye a kukában, az újrahasznosítható- és szemétlerakatokban van, és reméli, ez az eset tanulságos lesz minden fél számára: a szemetelőknek a büntetés miatt, az önkormányzatoknak pedig az eljárás és a határozott fellépés miatt.
Egy tavaly áprilisban elfogadott sürgősségi kormányrendelet értelmében
Tánczos Barna azt nyilatkozta akkor, ezekért vagy a hulladék nem megfelelő helyen történő kidobásáért nemcsak pénzbírság, hanem akár 3-tól 5 évig terjedő börtönbüntetés is kiszabható.
Két szállítmány illegális hulladékot fordítottak vissza az elmúlt 24 órában a borsi határőrök. Az összesen 31 tonnányi szemétszállítmányhoz nem voltak meg a törvényes iratok.
Az utóbbi öt hétben harmincöt illegális szemétlerakatot azonosítottak Szatmárnémeti területén. Az önkormányzat és a Környezetvédelmi Őrség pénzbírságot ró ki az elkövetőkre.
Új parkolási díjakat vezettek be a kolozsvári repülőtér melletti Park & Ride parkoló hatékonyabb kihasználtságáért – közölte Oláh Emese, a kincses város RMDSZ-es alpolgármestere.
Egymást érik a medvetámadásokról szóló hírek. Nyolc évbe telt, amíg több tucat ember halála révén sikerült irányt szabni a romániai vadgazdálkodásnak, de a Krónikának nyilatkozó szakember szerint egyik napról a másikra nem lesz látványos változás.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
A levegőben lóg a kolozsvári metró építése, mivel az önkormányzat sem a finanszírozást nem biztosította, sem a műszaki terveket nem véglegesítette, így építési engedélye sincs – vonta meg a nem túl kecsegtető mérleget a Pro Infrastruktúra Egyesület.
A magyarországi Piramis zenekar által „ihletett” kolozsvári magyar „csövesek” viselkedését, öltözékét, szokásait, lázadását is figyelemmel követte a kommunizmus idején a romániai titkosszolgálat, a Securitate.
Az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség (IGSU) kampánya keretében 10 ezer füst- és szénmonoxid-érzékelőt osztanak szét ingyen az ország majdnem kéttucat megyéjében, alacsony jövedelmű családok keretében.
Bepanaszolta a prefektusnál és a fogyasztóvédelmi felügyelőségnél az áramszolgáltatót Antal Péter pécskai polgármester, mert elfogadhatatlannak tartja, hogy a hétfő esti vihar okozta meghibásodások egy részét csak szerda reggelre javították meg.
Nincs többé hosszas várakozás, araszolgatás a Bukarest vagy Székelyföld és Kolozsvár között közlekedő sofőrök körében egyik legutáltabbá vált erdélyi városban, Tordán: csütörtökön délután megnyílt a DEx4-es számú gyorsforgalmi út.
Rablás vádjával vettek őrizetbe egy 15 éves nagyváradi fiút, aki egy nagyváradi belvárosi üzlet polcairól csokoládét lopott: menekülés közben dulakodott a biztonsági őrrel, aki sérüléseket szenvedett.
A legnagyobb határon túli magyar írószervezet, az Erdélyi Magyar Írók Ligája új kolozsvári székházból folytatja az erdélyi és magyar irodalom terjesztését és népszerűsítését.
szóljon hozzá!