A válaszadók csaknem háromnegyede (71 százalék) jó dolognak tartja, hogy az oltási kampány lebonyolításába bevonták a hadsereget is
Fotó: Védelmi Minisztérium
A romániai lakosság 35 százaléka biztos abban, hogy kérni fogja a koronavírus elleni oltást, 30 százalék biztosan nem kér belőle, 27 százalék pedig még nem döntött egy, a hét végén az Avangarde közvélemény-kutató intézet által készített felmérés eredményei szerint.
2021. január 18., 11:512021. január 18., 11:51
2021. január 18., 13:282021. január 18., 13:28
A megkérdezettek 37 százaléka nevezte amúgy magát oltáspártinak, míg 24 százalék oltásellenes, a többieknek nincs határozott álláspontjuk a kérdésben.
Közben viszont a lakosság 59 százaléka nagyon aggódik vagy aggódik a világjárvány miatt, mindössze 13 százalékot hagy hidegen a pandémia, 27 százalék pedig egy kissé aggódik.
Hatvanöt évesnél idősebb személyek teszik ki több mint a felét a koronavírus elleni oltásra időpontont foglalóknak – vont mérleget vasárnapi Facebook-bejegyzésében Florin Cîţu miniszterelnök a Különleges Távközlési Szolgálat (STS) adataira hivatkozva.
A felmérés készítői ugyanakkor arra is kíváncsiak voltak, hogy mennyire ért egyet a lakosság azzal, hogy a kormány a katonaságot is bevonta az oltási kampány lebonyolításába. Mint kiderült, válaszadók csaknem háromnegyede (71 százalék) ezt jó dolognak tartja, és alig 11 százaléknak van rossz véleménye a hadsereg bevonásáról.
Óriási az eltérés a romániai vidéki és a városi lakosság között az oltási hajlandóság tekintetében, a városiak körében csaknem kétszer többen készek kérni a vakcinát, amint erre lehetőségük nyílik a Reveal Marketing Research felmérése szerint.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok bizalmatlansági indítványát.
Jóváhagyta a kormány hétfői ülésén a szív-, az érrendszeri és az agyi érbetegségek megelőzésére és leküzdésére irányuló ötéves országos stratégiát.
A romániaiak 71 százaléka szerint rossz irányba tart az ország jelenleg, és a lakosság 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a Flashdata közvélemény-kutatásából.
Dacian Cioloș volt technokrata miniszterelnök neve is felmerült a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) vagy a Külügyi Hírszerző Szolgálat (SIE) lehetséges vezetőjeként – közölte több román sajtóorgánum saját értesülésre hivatkozva.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 12 megyéjére.
A romániai polgárok többsége mélységesen kiábrándult az állami intézményekből, korruptnak tartja a rendszert, és úgy értékeli, az egyéni tehetség keveset számít a kapcsolatokhoz képest – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Populizmus, ha valaki miniszterként vagy egy állami vállalat igazgatójaként a saját fizetését csökkenti – jelentette ki Florin Manole munkaügyi miniszter.
A költségvetési hiány leszorítását célzó, adóemeléseket is tartalmazó megszorító intézkedések csupán ideiglenesek – ezzel igyekezett a polgárokat megnyugtatni Nicuşor Dan államfő hétfői sajtótájékoztatóján.
Bizalmatlansági szavazással kell szembenéznie a kormánynak hétfőn: Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványát a képviselőház és a szenátus délutá 15 órától kezdődő együttes ülésén vitatják meg és bocsátják szavazásra.
Elena-Simina Tănăsescut választotta meg az alkotmánybíróság elnökévé vasárnap a testület plénuma.
szóljon hozzá!