Fotó: Varga György/MTI
Hatvanöt évesnél idősebb személyek teszik ki több mint a felét a koronavírus elleni oltásra időpontont foglalóknak – vont mérleget vasárnapi Facebook-bejegyzésében Florin Cîţu miniszterelnök a Különleges Távközlési Szolgálat (STS) adataira hivatkozva.
2021. január 17., 10:562021. január 17., 10:56
2021. január 17., 12:112021. január 17., 12:11
„Az időpontfoglalás jól halad. Az oltási kampány jól halad. A legnagyobb veszélyben levő 65 év feletti generáció több mint 75 százaléka megkapja a vakcinát az elkövetkező időszakban” – írta a kormányfő a Facebook-posztban, amelyhez mellékelte az időpontfoglalások szombat 20 órai állását.
Eszerint a szombat estig időpontot foglalók 52,6 százaléka egyénileg járt el, és online regisztrált, 30,59 százalékot a munkáltatója jelentett be, 12,52 százalék fordult a call centerhez, és 4,29 százalékot tesz ki azoknak az aránya, akiknek a háziorvosa foglalt időpontot.
Az STS szerint összesen 175 389 személy foglalt időpontot.
Egy órával a koronavírus elleni oltási kampány második szakaszának startja után lefagyott a kormány előjegyzési honlapja, de az időpontfoglalásra alkalmas telefonszám sem működik.
mivel számos krónikus betegségnek nincs országos jegyzéke, illetve a magánklinikákon kezelt betegek nem szerepelnek az országos adatbázisban.
A STS jelezte, dolgoznak a probléma orvoslásán.
ami Vlad Vocilescu egészségügyi miniszter szerint örömhír.
„Most az a gond, hogy nem áll a rendelkezésre elég oltás. A logisztika a védelmi minisztérium hatásköre, oltásokat fogunk átcsoportosítani, amikor újabb adagok érkeznek. Az jelenti a gondot, hogy több ember akarja beoltatni magát, mint amennyi vakcina rendelkezésre áll” – nyilatkozta szombaton az egészségügyi tárca vezetője.
Bár péntektől rajtol a koronavírus elleni oltási kampány második szakasza, maradtak megválaszolatlan kérdések. Az oltásközpontok egy része a finanszírozás körüli hercehurca miatt nem készült el.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!