Fotó: Veres Nándor
Romániában 164 koronavírusos megbetegedést igazoltak az elmúlt 24 órában, több mint 16 700 teszt eredményének feldolgozása nyomán – közölte szerdán a stratégiai kommunikációs csoport (GCS).
2021. június 02., 14:202021. június 02., 14:20
2021. június 02., 14:222021. június 02., 14:22
A GCS szerint olyan személyekről van szó, akiknek korábban nem volt pozitív teszteredményük. Az új esetekkel 1 078 142-re nőtt a járvány eleje óta igazolt fertőzöttek száma; ugyanakkor 1 040 869 pácienst gyógyultnak nyilvánítottak. Ez idáig 7 924 894 RT-PCR koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában és 1 179 766 antigén gyorstesztet végeztek el.
Az új igazolt eseteken kívül 45 személynek ismét pozitív lett a koronavírustesztje. A hivatalos tájékoztatás szerint az elmúlt 24 órában 62, koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés; ezzel 30 415-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma. Jelenleg 2089 személyt kezelnek kórházban COVID-19-cel, közülük 391 személy szorul intenzív terápiás ellátásra.
Románia területén 5117 igazoltan koronavírus-fertőzött személy van otthoni, 2497 pedig intézményi elkülönítésben. Ugyanakkor 27 695 személy van házi, 54 intézményes karanténban.
Június 10. és 16. között szervezik meg az ország 447 vizsgaközpontjában az érettségi írásbeli vizsgáit.
Sorin Grindeanu szombaton Temesváron kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) nem egyezik bele az alacsonyabb jövedelmek vagy a nyugdíjak csökkentésébe.
A magyar kormány 500 millió forinttal támogatja a csíksomlyói kegyhely felújítását, az összeg felét idén, a másik felét a következő két évben nyújtják át a templomot működtető ferences rendnek – jelentette be Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Több erdélyi megye is érintett abban az adócsalási ügyben, amelynek során illegális sertés-forgalmazással mintegy 300 ezer lejes kárt okoztak az államkasszának.
A névtelen bejelentések lehetővé tételével, kötelező kivizsgálásukkal próbálják visszaszorítani az erőszakos cselekményeket, a zaklatást, valamint a kábítószerek és a személyi biztonságra veszélyes eszközök bevitelét a tanintézményekbe.
A Szociáldemokrata Pártot (PSD), a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és az RMDSZ-t is szívesen a leendő kormányban látná a romániai polgárok többsége, míg a Románok Egyesüléséért Szövetség (USR) kapcsán kevésbé határozott az álláspont.
Sokan azt hiszik, tudják, milyen az egyetemista élet. A „JelenLét – JövőCTRL” kutatás viszont nem benyomásokra épít: célja, hogy tűpontos kép rajzolódjon ki arról, milyen valósággal szembesülnek ma a romániai magyar fiatalok a felsőoktatásban.
Az 1920. június 4-én aláírt, az első világháborúban győztes nyugati hatalmak által Magyarországra kényszerített, az országot feldaraboló trianoni diktátumot méltatta George Simion, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke.
A nyomozó hatóságokhoz készül fordulni a védelmi minisztérium a katonai mozgósításra vonatkozó újabb hamis információk miatt.
szóljon hozzá!