Korábban francia gyártmányú Scorpene tengeralattjárók beszerzése merült fel
Fotó: Naval Group
Tengeralattjárók és aknászhajók beszerzéséhez, illetve rakétahordozó hadihajók korszerűsítéséhez kérte a védelmi minisztérium a parlament előzetes jóváhagyását. A szenátus és a képviselőház együttes házbizottsága szerdán közölte, hogy tudomásul vette a kérést.
2023. április 12., 16:442023. április 12., 16:44
2023. április 12., 16:462023. április 12., 16:46
A védelmi minisztérium szerint az előzetes jóváhagyásra beterjesztett eszközbeszerzési programok célja a hadsereg 2040-ig tervezett korszerűsítése. A programok biztosítják bizonyos haderőkategóriák ellátását katonai eszközökkel és fegyverekkel, és hozzájárulnak olyan rugalmas, megnövelt tűzerejű és helyzetfelismerő-képességű katonai struktúrák kiépítéséhez, amelyek felszereltsége biztosítja a túlélésüket a hadszíntereken – olvasható az indoklásban.
valamint a román haditengerészeti erők rakétahajói és más NATO-tagállamok harci eszközei közötti magas fokú interoperabilitás biztosítása. A beszerzések jóváhagyásáról a parlament két házának együttes plénuma dönt – közölte az Agerpres.
Vezérkari főnök: 2030 után jöhetnek az F-35-ös vadászgépek
Románia csak 2030 után fog vásárolni F-35-ös vadászrepülőgépeket, a tranzakció pénzügyi részletei pedig az amerikai féllel történő egyeztetés után válnak ismertté – jelentette ki szerdán a román hadsereg vezérkari főnöke. Daniel Petrescu szerdán Robert Bauer admirálissal, a NATO Katonai Bizottságának vezetőjével tartott közös sajtótájékoztatót. Elmondta, az F-35-ös vadászrepülőgépek beszerzése és működőképessé tétele hosszú időbe telik, ezért már most elkezdenék a tárgyalásokat az amerikai féllel, hogy mire a jelenlegi, F-16-osokból álló repülőraj erőforrásai kimerülnek, át tudjanak állni az új típusú gépekre. Ez a vezérkari főnök szerint a 2030-as években fog bekövetkezni.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) keddi ülésén döntött az F-35-ös vadászrepülőgépek beszerzéséről. A vezérkari főnök közölte, a folyamat első lépéseként ajánlatkérő levélben (Letter of Request) kérnek tájékoztatást az Amerikai Egyesült Államoktól a gépek áráról és elérhetőségéről, előkészítik a beszerzés indoklását tartalmazó dokumentumokat, majd kérik a parlament jóváhagyását. Ezt követően lehet majd aláírni a szerződést – magyarázta Daniel Petrescu.
Ötödik generációs, korszerű F-35-ös vadászgépeket vásárol Románia az Egyesült Államoktól – erről döntött keddi ülésén az ország Legfelsőbb Védelmi Tanácsa (CSAT).
A koalíciós pártoknak tárgyalóasztalhoz kell ülniük és sokkal komolyabban meg kell vitatniuk, hogy kinek mekkora részt kell vállalnia a deficitcsökkentés terhéből – véli a Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára, Paul Stănescu.
Megválasztották Ilie Bolojant a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé az alakulat szombati rendkívüli tisztújító kongresszusán.
A PSD távol maradt a PNL kongresszusától, mint a szociáldemokraták közölték, különbséget tesznek a kormányzati és a politikai együttműködés között.
Romániának van jövője, és ez ,,belátható időn belül” érezhető lesz – jelentette ki Nicușor Dan államfő szombaton a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében.
Csökkentik az állami vállalatok igazgatótanácsainak létszámát és a menedzserek juttatásait – közölte Ilie Bolojan miniszterelnök a költségvetési deficitcsökkentés második csomagja tervének ismertetésekor.
Fizetése 20 százalékát az államkasszába utalta pénteken Bogdan Ivan energiaügyi miniszter, aki arra kérte a minisztériumnak alárendelt vállalatok vezetőit, hogy kövessék a példáját.
Megszabadulna a szovjet eredetű fegyverektől a román védelmi tárca, és korszerű eszközökre cserélné le őket.
A rendőrök 500 lejre büntettek meg egy taxisofőrt, aki július 10-ről 11-re virradó éjszaka nem volt hajlandó felvenni egy utast a Henri Coandă repülőtéren, és bevonták a fuvarozói engedélyét.
Az elnöki illetmény havi összege valamivel több mint 27 000 lej – ez most azért számít referenciának, mert fölvetődött, hogy azok az állami cégvezetők, akik többet keresnek az államfőnél, mondjanak le önként illetményük egy részéről.
A polgárok 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR), 20 százaléka a Szociáldemokrata Pártra (PSD), 15 százaléka a Nemzeti Liberális Pártra (PNL) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a CURS felméréséből.
szóljon hozzá!