Fotó: Veres Nándor
Korlátozások mellett, de kinyithatnak szeptember elsejétől az éttermek, a kávézók, a mozik és a színházak – döntött csütörtök késő esti ülésén az Országos Katasztrófavédelmi Bizottság (CNSU). A klubok és diszkók viszont továbbra is zárva maradnak.
2020. augusztus 28., 08:022020. augusztus 28., 08:02
2020. augusztus 28., 08:172020. augusztus 28., 08:17
A most elfogadott, 43-as számú határozat értelmében 2020. szeptember elsejétől kinyithatnak a vendéglők és kávézók belső terei – a szállodákban is –, viszont csak azokban a megyékben, ahol az elmúlt 14 napban a koronavírussal fertőzöttek száma nem haladta meg ezer lakosra számítva az 1,5-öt.
A dokumentum értelmében ugyanakkor
Nagyobb lehet viszont azoknak a száma, akik magánrendezvényeken, képzéseken/workshopokon vehetnek részt:
betartva az egészségügyi minisztérium által elfogadott szabályrendszert.
A játéktermek is csak azokban a megyékben tarthatnak nyitva, ahol az elmúlt 14 napban a Covid-19-cel fertőzöttek száma nem magasabb, mint 1,5 fő ezer lakosra vetítve.
A klubok, diszkók és bárok tevékenységének felfüggesztéséről szóló intézkedést viszont a csütörtök este elfogadott határozat is fenntartja.
Fotó: Kolozsvári Állami Magyar Színház Biró István
és csak ott, ahol az éttermekhez hasonlóan az elmúlt 14 napban a koronavírussal fertőzöttek száma nem haladta meg ezer lakosra számítva az 1,5-öt.
A drive-in típusú tevékenységek – mint az autós mozik vagy koncertek – megszervezése és lebonyolítása csak abban az esetben engedélyezett, ha egy személygépkocsiban csak egy háztartásban élő személyek ülnek, vagy legtöbb hárman vannak.
Fotó: Pinti Attila
ülőhelyeket kell számukra biztosítani egymástól legalább két méterre, és továbbra is kötelező a védőmaszk viselése.
Ludovic Orban miniszterelnök csütörtöki bejelentése értelmében a beltéri kulturális eseményekre vonatkozó rendeletet még pénteken közvitára bocsátják. A dokumentumot közösen dolgozza ki és teszi közzé a kulturális, illetve az egészségügyi minisztérium. Az éttermek beltéri tevékenységéről az egészségügyi és a gazdasági tárca, valamint az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA) elnöke ad ki közös rendeletet.
Tavaly 140 kilométerrel bővült a romániai autópálya-hálózat, a közúthálózat hossza pedig 86 847 kilométert tett ki – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az idén a Wizz Air összes romániai útvonalán kínált 15,8 millió ülőhely-kapacitással az ország az ultra fapados magyar légitársaság legnagyobb piacává vált, megelőzve Lengyelországot.
A tavalyinál 50 százalékkal nagyobb, 1,43 milliárd lejes költségvetése lesz idén a hamarosan induló roncsautóprogramnak – tájékoztatott szerdán a környezetvédelmi minisztérium.
A gyermeknevelési pótlékot (gyerekpénzt) május 8-tól folyósítják, a nyugdíjak postai kézbesítése pedig a hónap első négy napjára kiterjedő hosszú hétvége ellenére május 2-án kezdődik – tájékoztatott szerdán a Facebook-oldalán a munkaügyi minisztérium.
A Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetségébe (UNSAR) tömörülő biztosítótársaságok összesen 56 millió lej kártérítést fizettek ki tavaly viharkárok miatt fakultatív lakásbiztosítás alapján.
Az idei év első két hónapjában a nyers adatok szerint 16,7 százalékkal, a szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 19,5 százalékkal nőtt az építőipari termelés volumene Romániában az előző év azonos időszakához képest.
Románia megerősíti elkötelezettségét, hogy 2025-ben 7 százalék alatt tartja a GDP-arányos költségvetési hiányt – közölte kedd este a pénzügyminisztérium.
A Román Posta május 2-án, pénteken kezdi el a májusi nyugdíjak és szociális juttatások kézbesítését – közölte kedden a vállalat.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) a tavaly októberi 3,3 százalékról 1,6 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A 4finance Group eladja a Romániában is jelen lévő bolgár TBI Bankot az Advent International amerikai befektetési alapnak.
szóljon hozzá!