Rareș Bogdan ezúttal is túllőtt a célon
Éles támadást intézett az Európai Bizottság (EB) új elnöke, Ursula von der Leyen ellen Rareș Bogdan, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) európai parlamenti (EP) csoportjának vezetője. Ludovic Orban PNL-elnök azonban burkoltan elhatárolódott a volt tévés újságíró kirohanásától.
2019. szeptember 28., 18:332019. szeptember 28., 18:33
2019. szeptember 28., 20:152019. szeptember 28., 20:15
A magyarellenes kirohanásairól is ismert politikus a B1 televízió műsorában a német sajtó írásaira hivatkozva plagizálással vádolta meg a politikust, de arról nem beszélt, hogy egy olyan, négy évvel ezelőtti ügyről van szó, amelyben végül tisztázták az egykori védelmi minisztert. Bogdan felháborodott hangon ismételgette: a Der Spiegel című lap leleplező írása szerint Von der Leyen harmincnyolc oldalt másolt doktori diplomamunkájában.
De nézzük meg, mi az igazság a német kereszténydemokrata politikus újdonságként felemlegetett ügyében. A de.vroniplag.wikia.com címen működő plágiumvadász platform 2015 augusztusában azt jelentette, hogy Von der Leyen 62 oldalas diplomamunkájában 47 szövegrész plágiumnak minősülő merítés más szerzőktől.
Végül azt állapította meg, hogy az elkövetett hibák ellenére a szerző nem akarta szándékosan megtéveszteni a diplomamunka bírálóit. Az MHH bizottsága szerint tizenöt kifogásolt szövegrész megfelel a tudományos munka szabályainak, a fennmaradó harminckettőnél pedig a szabálytalanság súlyossága nem indokolja a doktori cím megvonását. A hannoveri egyetem vezető testülete – a szenátus – a tagok többségének szavazatával úgy döntött: Ursula von der Leyen megtarthatja orvosdoktori címét.
Az utóbbi években egyébként több német politikust fosztottak meg doktori címétől, köztük Angela Merkel kancellár előző kormányának két tagját, akik ezért távoztak is hivatalukból. Karl-Theodor zu Guttenberg volt védelmi miniszter 2011-ben mondott le a doktori dolgozatával kapcsolatban felmerült, és időközben beigazolódott plágiumgyanú miatt, Anette Schavan oktatási és kutatási miniszter pedig 2013-ban távozott, miután plagizálás miatt visszavonták az 1980-ban szerzett doktori címét.
Rareș Bogdan mostani, csúsztatásokkal teli támadása Ursula van der Leyen ellen azért meglepő, mert a PNL pártcsaládja, az Európai Néppárt (EPP) még akkor támogatásáról biztosította a politikust, amikor korábban Manfred Weber volt az EPP hivatalos jelöltje az EB élére. Az újdonságként tálalt közlés után az EP-képviselő azt mondta, a PNL-csoport tagjai lekiismeretük szerint fognak szavazni Strasbourgban az Európai Bizottság egészéről. A Krónika több PNL-es EP-képviselőt is megpróbált elérni azzal a kérdéssel, hogy a párt európai parlamenti csoportja azonosul-e Rareș Bogdan álláspontjával, de egyelőre egyiküktől sem érkezett választ. Ludovic Orban PNL-elnök ugyanakkor a B1 hírtelevízió másik műsorában kimondatlanul is elhatárolódott Bogdantól, leszögezve: Ursula van der Leyen szakmai és erkölcsi felkészültsége megkérdőjelezhetetlen, alakulata pedig támogatja a politikus megválasztását.
Július 16-án az EP megválasztotta Ursula von der Leyent EB-elnöknek. Ahhoz, hogy az új Európai Bizottság hivatalba léphessen, a strasbourgi parlamentnek meg kell szavaznia a testület egészét is.
Az év első három hónapjában mintegy 700 súlyos közúti baleset történt Romániában, ezekben több mint 240-en haltak meg, és mintegy 520-an sérültek meg súlyosan.
Merénylettől tart George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje – erről ő maga beszélt egy interjúban.
A romániai politikai vezetők a béke és igazságosság iránti elkötelezettség jelképének nevezték az elhunyt Ferenc pápát.
Bár vasárnap és hétfőn különleges helyzet van az áramellátásban, a napközbeni fogyasztás történelmi mélyponton van, a rendszer képes lesz megbirkózni a helyzettel, és nem kell húsvéti áramszünettől tartani – közölte Sebastian Burduja.
Holtan találták a Siriu víztározóban a péntek délután óta keresett tűzoltót – számolt be szombaton a Buzău megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Az év első három hónapjában lefolytatott több mint 400 akció nyomán összesen 173 személyből álló 23 bűnszervezetet számolt fel a rendőrség.
Szombaton kezdődik és május 3-án reggel 7 óráig tart az időközi helyhatósági választások kampánya.
Megbánta Crin Antonescu, hogy azt mondta: a kínai gyakorlatot alkalmazva stadionokban lövetné főbe a drogdílereket.
Labilis légkörre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdélyre, a Bánságra, a Partiumra – beleérvte Máramaros megyét is – , Olténiára, Munténia nyugati részére és a hegyvidéki területekre.
Bár nem támogatja a halálbüntetés visszaállítását, a drogdílereket stadionban lövetné agyon, ha ez lehetséges volna – jelentette ki Crin Antonescu.
szóljon hozzá!