Ludovic Orban gazdasági szempontokra hivatkozva zárja ki a lezárást
Fotó: Gov.ro
Ludovic Orban román miniszterelnök szerint nem folyamodnak országos szintű lezáráshoz a hatóságok a december 6-ai parlamenti választásokat követően, ezt ugyanis szerinte gazdasági szempontból „nem engedheti meg magának” az ország.
2020. december 02., 22:302020. december 02., 22:30
2020. december 02., 22:402020. december 02., 22:40
A kormányfő minderről szerda este beszélt a România TV hírtelevíziónak adott interjúban. „Százszázalékos bizonyossággal garantálom, hogy nem lesz semmiféle lockdown (lezárás – szerk. megj.). Románia gazdasági szempontból ezt nem engedheti meg magának” – fogalmazott a kisebbségben kormányzó liberális kabinet vezetője. Orban úgy vélekedett, aki ennek az ellenkezőjét állítja, az „kampányhazugságot” terjeszt, és megpróbál lefaragni a Nemzeti Liberális Párt (PNL) támogatottságából.
Hozzátette, az elmúlt napokban a koronavírus-fertőzések számának csökkenése tapasztalható, ugyanakkor az utóbbi öt nap alatt a fertőzésből kigyógyultak száma meghaladta az újonnan diagnosztizáltakét. „Igaz, hogy a munkaszüneti napok miatt nem működött valamennyi tesztközpont, emiatt kevesebbet teszteltek, viszont a folyamat mától normális körülmények között újrakezdődött, a tesztelési igények függvényében” – állapította meg szerda este a kormányfő.
Egy nemrég közzétett felmérés szerint a romániai lakosság többsége ellenezne egy olyan országos zárlatot, amilyet az áprilisi rendkívüli állapot idején rendeltek el a koronavírus-járvány miatt, ugyanakkor a megkérdezettek 60 százaléka arra számít, hogy a hatóságok el fogják rendelni az országos karantént, csak kivárják, amíg lezajlanak a december 6-i parlamenti választások.
Egy friss felmérés szerint a romániai lakosság többsége ellenezne egy olyan országos zárlatot, amilyet az áprilisi rendkívüli állapot idején rendeltek el a koronavírus-járvány miatt, ugyanakkor a megkérdezettek 60 százaléka arra számít, hogy a hatóságok el fogják rendelni az országos karantént, csak kivárják, am&
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!