A tűz átterjedt a mélygarázsban parkoló gépkocsikra is
Fotó: ISU Constanta
Tűz ütött ki egy panelházban Konstancán csütörtökre virradóra. Az épületből mintegy 250 embert kellett kimenekíteni, nyolc személyt füstmérgezéssel és égési sebekkel szállítottak kórházba. Közülük egy személyt kellett beutalni.
2021. december 16., 09:422021. december 16., 09:42
2021. december 16., 11:362021. december 16., 11:36
A Konstanca Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU) tájékoztatása szerint három órán keresztül vörös jelzésű beavatkozási kód volt érvényben,
Az intézmény tájékoztatása szerint a Konstancán kigyulladt tömbházból kimenekített személyek közül hét felnőttet és két gyereket szállítottak kórházba, közülük egy személyt kellett beutalni, mert testfelületének 7 százalékán másodfokú égési sebeket szenvedett. A sérült lélegeztetőgépen van, állapota stabil. Egy nő elutasította a beutalást, a többi hét személy pedig nem szorul kórházi ellátásra.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) csütörtökön bejelentette, hogy a következő időszakban esedékes megbeszéléseken nem tárgyalnak az államfővel és a többi párttal miniszteri tisztségekről vagy más kormányzati posztokról.
Nicușor Dan megválasztott államfő a képviselőház és a szenátus hétfőn délben kezdődő együttes ülésén teszi le a hivatali esküt – döntötte el csütörtökön a parlament összevont házbizottsága.
Nicușor Dan megválasztott államelnök csütörtökön úgy nyilatkozott, hogy továbbra is Ilie Bolojan az első számú miniszterelnök-jelöltje.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) azt állítja, hogy az Egyesült Államok új romániai nagykövete, Darryl Nirenberg a szuverenisták szövetségese, és hogy az AUR közvetlen kapcsolatban áll az amerikai külügyminisztériummal.
Nicușor Dan megválasztott államelnök az elnökválasztás eredményét érvényesítő alkotmánybírósági ülés után úgy nyilatkozott, hogy mandátuma átvételét követően azonnal megkezdi a kormányalakítást előkészítő tárgyalásokat.
Konzervatív Akció néven új pártot alapít Claudiu Târziu, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) korábbi második embere.
Átvette mandátumát a megismételt elnökválasztás vasárnapi második fordulójában államfővé választott Nicușor Dan csütörtökön az alkotmánybíróságon.
Elutasította csütörtökön a bukaresti alkotmánybíróság az elnökválasztáson alulmaradt George Simion óvását, így a választás eredménye hivatalossá válik.
Informális keretek között találkozott szerda este Nicușor Dan megválasztott államfő Roberta Metsolával, az Európai Parlament elnökével.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) Ilie Bolojan jelenlegi ügyvivő államfőt jelöli miniszterelnöknek a leendő koalíciós tárgyalásokon – erről döntött szerdán este a párt vezetősége.
szóljon hozzá!