Fotó: Pixabay.com
Nem minden esetben ugyanaz áll a tejtermékek címkéjén, mint amit valójában tartalmaznak – derült ki az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) által végzett ellenőrzésekből.
2024. április 29., 13:562024. április 29., 13:56
A hatóság közölte, március hónapban ellenőrei 148 tej- és tejtermékmintát vettek, és számos esetben találtak eltérést a címkén szereplő adatok és a termék tartalma között a zsír-, vagy fehérjetartalom tekintetében. Az 1000 ellenőrzés eredményeként összesen több mint 700 ezer lejre bírságolt a hatóság.
– idézte a Digi24 hírportál a hatóság közleményét.
A március 16. és 29. között végzett 1000 ellenőrzés célja a Romániában forgalmazott tejtermékek eredetiségének és minőségi paramétereinek ellenőrzése volt. Az EU tagállamaiból/harmadik országokból származó tej és tejtermékek feldolgozásával előállított, Romániában újracsomagolt élelmiszeripari termékek tételeit is ellenőrizték.
Ezen kívül 148 tejtermékből vettek mintát laboratóriumi elemzésre, hogy meghatározzák a fizikai-kémiai paramétereket, ellenőrizzék a címkén feltüntetett információk betartását, azonosítsák a termékek előállításához használt tej származását, valamint kimutassák a növényi zsírok és szójafehérjék hozzáadását. Az elemzések eredményeiből kiderült, sokszor nem tükrözi a valóságot a termékek címkéjén feltüntetett információ.
de az is előfordult, hogy a címkén feltüntetett adatok nem „mondtak igazat” a tek származási helyét illetően.
Románia a tehéntejtermelés terén az utolsó helyen található az Európai Unióban. Szakemberek szerint a hatalmas lemaradás a felaprózódott birtokviszonyokkal és a rossz agrártámogatási rendszerrel magyarázható.
Prioritások: a különleges nyugdíjak reformja, a méltánytalan kiváltságok megszüntetése és a törvény előtti egyenlő bánásmód, Románia csatlakozása a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez, valamint a költségvetési pazarlás elleni küzdelem.
Az általános áfakulcs 19 százalék marad, és ezenkívül egyetlen kedvezményes áfakulcs lesz – közölte hétfőn Kelemen Hunor RMDSZ-elnök. A szövetségi elnököt a koalíciós pártok áfával kapcsolatos döntéseiről faggatták az újságírók a parlamentben.
Aláírták hétfőn délelőtt a koalíciós megállapodást a leendő bukaresti kormányban részt vevő alakulatok, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ, illetve a kisebbségek képviselői.
Hétfőn kezdődik a nyolcadik osztályt végzett diákok képességfelmérő vizsgája.
A koalíciós megállapodás elkészült, és része lesz az is, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) felváltva vezeti a kormányt – jelentette ki vasárnap este az RMDSZ elnöke.
A Szociáldemokrata Pártnak (PSD) hat, a Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) négy, a Mentsétek meg Romániát Szövetségnek (USR) négy, az RMDSZ-nek két minisztere lesz az Ilie Bolojan vezette új kormányban.
Megalapította új pártját Claudiu Târziu. A politikus szerint a Konzervatív Akció készen áll az ellenzéki szerepre.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) több száz támogatója George Simion pártelnökkel az élen a várható megszorítások ellen tüntet vasárnap este Bukarestben.
Egy felnőtt meghalt, hét gyermek megsérült az A2-es autópályán, Călărași megyében történt vasárnapi buszbalesetben – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Románia a legnagyobb figyelemmel követi a közel-keleti fejleményeket a konfliktusok eszkalációja óta, és az illetékes román hatóságok számára a Közel-Keleten tartózkodó román állampolgárok biztonsága a prioritás – közölte vasárnap a külügyminisztérium.
szóljon hozzá!