Revolverezés. A PSD Mircea Geoană jelölésének meglebegtetésével szorítaná rá a liberálisokat egy PSD-s közös államfőjelölt támogatására
Fotó: Facebook/Mircea Geoană
A vehemens cáfolatok ellenére megtörténhet, hogy mégis Mircea Geoană, a NATO jelenlegi, de hamarosan leköszönő főtitkár-helyettese lesz a kormány vezető erejét adó Szociáldemokrata Párt (PSD) államfőjelöltje.
2024. június 12., 11:222024. június 12., 11:22
Erről a G4Media portál számolt be saját értesülésekre hivatkozva.
Eszerint Marcel Ciloacu miniszterelnök, a PSD elnöke a kormánykoalíció keddi ülésén azt közölte a Nemzeti Liberális Párt (PNL) jelen levő vezetőivel, hogy
Ezt a G4Media saját politikai forrásokra hivatkozva közölte.
Nicolae Ciucă nemzeti liberális (PNL) pártelnök úgy véli, nem mindenki nyerte meg a választást, aki a közvélemény-kutatásokban az élre került.
Mint arról beszámoltunk, Geoană még februárban azt állította, hogy a PSD megkereste őt, és felajánlotta, hogy a párt támogatásával induljon el az elnökválasztáson, ám Ciolacu ezt tagadta.
Az értesülések szerint a PSD elnöke azt követően vázolta fel Geoană indítását lehetséges forgatókönyvként, hogy
Egyre közelebb van Mircea Geoană, a NATO román főtitkárhelyettese ahhoz, hogy döntsön a román politikába való esetleges visszatéréséről – ezt ő maga jelentette ki vasárnap.
Ciolacu viszont leszögezte: a PSD nem támogat liberális államfőjelöltet, mivel már hozzásegítette a PNL-t ahhoz, hogy jó eredményt érjen el az európai parlamenti és az önkormányzati választáson – mint ismeretes, a két párt az EP-választáson közös listával indult.
Mint arról beszámoltunk, az elmúlt évben az összes felmérés azt mutatta, hogy amennyiben Geoană függetlenként elindulna az államfői tisztségért, nagy eséllyel meg is nyerné a választást.
Fölösleges választásokat szervezni, ha a közvélemény-kutatások eredménye a mérvadó – jelentette ki pénteken Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Nem változtak az elmúlt egy év trendjei: ha Mircea Geoană, a NATO idén leköszönő helyettes főtitkára úgy döntene, hogy független jelöltként elindul az idei romániai elnökválasztáson, megnyerné az első fordulót – derül ki a legfrissebb felmérésből.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem.
A kormány felelősséget vállalt hétfőn a bukaresti parlamentben a számos megszorítást tartalmazó deficitcsökkentő intézkedéscsomagért.
A megszorító intézkedések ellen tiltakoztak hétfőn a parlament melletti Izvor parkban a tanügyi és az egészségügyi alkalmazottak szakszervezetei.
A Declic Közösség hétfőn felszólította a kormányt, hogy a pártszubvenciók csökkentését építse be a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezetbe, amelyért hétfőn felelősséget vállal a parlamentben.
Nyílt levélben fordult a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) Nicușor Danhoz, miután az államfő nem írta alá 51 bíró nyugdíjazásáról vagy kinevezéséről szóló elnöki rendeletet.
Megkezdte a három ellenzéki párt a bizalmatlansági indítványhoz szükséges aláírások összegyűjtését, miután a kormány hétfőn felelősségvállalással akarja elfogadtatni a költségvetési hiány lefaragását célzó megszorító intézkedéseket.&
Alapfokon tizenhárom év három hónap szabadságvesztésre, valamint az áldozatoknak százezer eurónyi kártérítés kifizetésére ítélte kiskorú elleni nemi erőszak miatt az ügyben eljáró bíróság a „zsenimentorként” ismert férfit, Kristóf Lajost.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) toronymagasan vezet a pártok támogatottsági versenyében – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Juhászra támadt a medve az Argeș megyei Berevoiești községhez tartozó hegyvidéki területen – közölte hétfőn a katasztrófavédelem.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
szóljon hozzá!