Revolverezés. A PSD Mircea Geoană jelölésének meglebegtetésével szorítaná rá a liberálisokat egy PSD-s közös államfőjelölt támogatására
Fotó: Facebook/Mircea Geoană
A vehemens cáfolatok ellenére megtörténhet, hogy mégis Mircea Geoană, a NATO jelenlegi, de hamarosan leköszönő főtitkár-helyettese lesz a kormány vezető erejét adó Szociáldemokrata Párt (PSD) államfőjelöltje.
2024. június 12., 11:222024. június 12., 11:22
Erről a G4Media portál számolt be saját értesülésekre hivatkozva.
Eszerint Marcel Ciloacu miniszterelnök, a PSD elnöke a kormánykoalíció keddi ülésén azt közölte a Nemzeti Liberális Párt (PNL) jelen levő vezetőivel, hogy
Ezt a G4Media saját politikai forrásokra hivatkozva közölte.
Nicolae Ciucă nemzeti liberális (PNL) pártelnök úgy véli, nem mindenki nyerte meg a választást, aki a közvélemény-kutatásokban az élre került.
Mint arról beszámoltunk, Geoană még februárban azt állította, hogy a PSD megkereste őt, és felajánlotta, hogy a párt támogatásával induljon el az elnökválasztáson, ám Ciolacu ezt tagadta.
Az értesülések szerint a PSD elnöke azt követően vázolta fel Geoană indítását lehetséges forgatókönyvként, hogy
Egyre közelebb van Mircea Geoană, a NATO román főtitkárhelyettese ahhoz, hogy döntsön a román politikába való esetleges visszatéréséről – ezt ő maga jelentette ki vasárnap.
Ciolacu viszont leszögezte: a PSD nem támogat liberális államfőjelöltet, mivel már hozzásegítette a PNL-t ahhoz, hogy jó eredményt érjen el az európai parlamenti és az önkormányzati választáson – mint ismeretes, a két párt az EP-választáson közös listával indult.
Mint arról beszámoltunk, az elmúlt évben az összes felmérés azt mutatta, hogy amennyiben Geoană függetlenként elindulna az államfői tisztségért, nagy eséllyel meg is nyerné a választást.
Fölösleges választásokat szervezni, ha a közvélemény-kutatások eredménye a mérvadó – jelentette ki pénteken Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Nem változtak az elmúlt egy év trendjei: ha Mircea Geoană, a NATO idén leköszönő helyettes főtitkára úgy döntene, hogy független jelöltként elindul az idei romániai elnökválasztáson, megnyerné az első fordulót – derül ki a legfrissebb felmérésből.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
Az alkotmánybíróság szerint az antiszemitizmus elleni küzdelemről és a legionárius szervezetek betiltásáról szóló törvény világos és kiszámítható.
Több mint 4,5 millió lejes – 950 000 eurós – vezetői juttatást kellett volna kapnia idén Marius Grăjdannak, az állam protokollingatlanokat kezelő protokollalap (RA-APPS) vezérigazgatójának a 2024-es, hivatalosan jóváhagyott mérleg szerint.
Nem gyengített Románia légvédelmén az, hogy tavaly Ukrajnának adományozta a Patriot rendszerét – nyilatkozta csütörtökön Oana Țoiu külügyminiszter.
A Prahova megyei törvényszék csütörtökön jogerősen Elena Udrea volt turisztikai miniszter feltételes szabadlábra helyezéséről döntött.
Elutasította csütörtökön az alkotmánybíróság az államfő által a fasiszta propaganda büntetését szigorító törvénytervezet ellen benyújtott alkotmányossági panaszt.
szóljon hozzá!