Riasztás telefonos applikáción keresztül. Még hatékonyabban értesítene az esetleges katasztrófahelyzetekről a kormány
Fotó: Tamás Attila
Sistem Alert néven dolgoz ki telefonos gyorsriasztási rendszert a szolgáltatókkal közösen a kormány. Az államfő által kért rendszer kifejlesztésében az illetékes intézmények is részt vesznek, működéséről kampány keretében tájékoztatják a lakosságot.
2017. szeptember 18., 14:382017. szeptember 18., 14:38
2017. szeptember 18., 14:542017. szeptember 18., 14:54
A Klaus Johannis államfő által kért rendszer kifejlesztésében a katasztrófavédelmi főfelügyelőség, az Országos Hírközlési Hatóság (ANCOM) és a Különleges Távközlési Szolgálat (STS) is közreműködik.
Nem egy egyszerű SMS-üzenetet fog küldeni. A riasztásokat egy adott régióban tartózkodó személyek kapják majd meg szélsőséges időjárás, tűzvész, robbanásveszély vagy egyéb vészhelyzet esetén” - idézte a kormány közleményét az Agerpres.
A vasárnap délutáni ítéletidő idején életbe léptetett hatósági intézkedésekre kíváncsi, illetve a lakosság tájékoztatására is alkalmas gyorsriasztási rendszer bevezetését szorgalmazza Klaus Johannis államfő.
A hírügynökség szerint a műszaki megoldásokat a hétfőn 15 órakor kezdődő gyűlésen tárgyalják meg a szakemberek.
melynek keretében megtaníthassák a lakosságnak a rendszer működését, tette hozzá a Tudose-kabinet.
Halálos áldozatokat is követelő ítéletidő söpört végig vasárnap délután Erdély számos megyéjében, a hatóságok szerint a vihar nyolc ember halálát okozta.
A kormány azok után jelentette be a gyorsriasztási rendszer bevezetését, hogy hétfőn reggel Klaus Johannis államfő – a vasárnap délutáni vihar áldozataira utalva - szóvá tette ennek hiányát, rámutatva:
A zömében erdélyi megyéket érintő vasárnap délutáni és esti viharban nyolc személy vesztette életét és meghaladja a másfélszázat a sebesültek száma.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!