Fotó: Republica.ro/Dan Mihai Bălănescu
Május 3-ra halasztotta az ítélethirdetést pénteken a bukaresti ítélőtábla a Colectiv-perben, amelyben a főváros negyedik kerületének volt polgármesterét, Cristian Popescu-Piedonét alapfokon 8 év és 6 hónap börtönre ítélték.
2022. április 15., 11:292022. április 15., 11:29
2022. április 15., 11:322022. április 15., 11:32
A politikust hivatali visszaélésért vádolják a Colectiv-klubban 2015 októberében történt tűzvész ügyében. A 64 halálos áldozattal és 150-nél is több sérülttel járó tragédia miatt a szórakozóhely három tulajdonosát egyenként 11 év és 8 hónap börtönbüntetésre ítélték.
A múlt év végi, utolsó tárgyaláson a vádlottak ügyvédjei az alapfokú ítélet enyhítését kérték, arra hivatkozva, hogy védenceiket nem kellett volna bíróság állítani.
Érveik szerint az állam intézményeit átszövő korrupció miatt „egy egész temetőnyi” ember égett halálra.
Március 3-ára halasztotta hétfőn a bukaresti táblabíróság az ítélethozatalt a Colectiv-ügyben, amelyben alapfokon Cristian Popescu-Piedonéra, a fővárosi negyedik kerület volt polgármesterére nyolc év és hat hónap végrehajtandó szabadságvesztést szabtak ki
A Bukaresti Törvényszék a 2019. december 16-án a helyiséget lángra lobbantó tűzijátékot rendező pirotechnikai cég tulajdonosát alapfokon 12 év 8 hónap, két tűzszerészt 9 év és 8 hónap, illetve tíz év, szórakozóhely tűzrendészeti alkalmasságának ellenőrzését elmulasztó katasztrófavédelmi felügyelőség két alkalmazottját pedig 9 év és két hónap szabadságvesztésre ítélték.
A büntetőperben 140 magánszemély, 11 kórház és 5 további közintézmény polgári jogi igénnyel lépett fel a vádlottak ellen, akiket 50 millió euróra rugó kártérítési kötelezettséget szabott ki a törvényszék – emékeztet az Agerpres.
A maximális büntetés kiszabását kérték a korrupcióellenes ügyészség és a legfőbb ügyészség ügyészei a Colectiv-per pénteki tárgyalásán a vádlottakra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
Elfogadta szerdán a kormány a 2024-2030-as időszakra szóló országos szülőtámogatási stratégiát.
Kilenc év telt el a 65 halálos áldozatot követelő bukaresti Colectiv-tragédia óta, és még mindig nem készültek el a súlyos égési sérüléseket kezelő romániai központok.
Az év első kilenc hónapjában tíz százalékkal, csaknem 300-ra emelkedett a román-bolgár államhatár folyami szakaszán elfogott határsértők száma a tavalyi év azonos időszakához képest – közölte szerdán a határrendészet giurgiui regionális felügyelősége.
A Föld klímája vészes tempóban változik, és a legfrissebb adatok szerint már 1,48 Celsius-fokkal meghaladta az iparosodás előtti átlaghőmérsékletet. Románia is keményen szembesül a következményekkel.
szóljon hozzá!