Fotó: Facebook
Vannak olyan személyek, akik nem jelennek meg a kihallgatáson, mert félnek, hogy megfertőződnek, kitesszük a koronavírusfertőzésnek az embereinket is, nem tudjuk, a házkutatások során találunk-e beteget – így magyarázza az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) vezetője, hogy miért lankadt az elmúlt időszakban a korrupcióellenes küzdelem.
2020. október 30., 11:432020. október 30., 11:43
Crin Bologa csütörtökön egy, a korrupcióellenes küzdelemről szóló beszélgetésen magyarázta el, hogy miért hallunk kevesebbet mostanság a DNA tevékenységéről, mint korábban, és a fő okként a koronavírus-világjárványt említette.
„A DNA-nál is alaposan megéreztük a pandémia hatását. Két hónapig szinte az összes ügyben leállt a bűnvádi eljárás, kivételt csupán a sürgős esetek jelentettek.
Ezek a dolgok nehezítik a korrupcióellenes küzdelmet, és volt is eset – nem sok – amikor megbetegedtek az alkalmazottaink. Több olyan eset van, hogy elkülönítésbe kell vonulniuk az alkalmazottaknak, miután beteg személyekkel érintkeztek” – idézi a DNA-vezér érvelését a G4media.ro hírportál.
Online aláírásgyűjtés indult a korrupcióellenes küzdelem újraindításáért, a Declic civil szervezet köré szerveződött civilek petíciót is intéztek a bukaresti hatóságokhoz.
Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) közbeszerzési eljárást indított egy multifunkcionális lehallgatórendszer beszerzésére. A szerződés értéke áfa nélkül 3,11 millió lej.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
Hétfő délutántól autópályán lehet eljutni Curtea de Argeștől a Fekete-tenger partján fekvő Konstanciáig – írta vasárnap a Facebook-oldalán a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Mentők szállították kórházba vasárnap reggel a târgșori női börtönből az erős hasi fájdalmakra panaszkodó Elena Udreát – értesült az Agerpres.
szóljon hozzá!