Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Három, súlyos állapotban lévő Covid-beteget szállítottak Lengyelországba csütörtökön a román hatóságok – jelentette az egészségügyi minisztérium.
2021. október 21., 15:462021. október 21., 15:46
2021. október 21., 15:472021. október 21., 15:47
A tájékoztatás szerint a mesterségesen lélegeztetett, de stabil állapotú, így szállítható betegeket bukaresti sürgősségi osztályokról vitték Łódźba, miután a román főváros intenzív osztályain már nem volt hely a számukra.
„Köszönjük a lengyelországi kollégáknak a támogatást és a gyorsaságot” – idézte Cseke Attila ügyvivő egészségügyi minisztert a G4Media. A tárcavezető szerint „ezekbe a nagyon nehéz napokban” mindent megtesznek azért, hogy megoldást találjanak a hazai kórházak gyógyszerekkel való ellátására, és a páciensek orvosi felügyeletének biztosítására.
A miniszter közleményében arról is beszámolt, hogy Klaus Iohannis államfő hétfőn videokonferencia keretében egyeztetett Charles Michellel, az Európa Tanács elnökével, Litvánia elnökével, illetve Lengyelország, Szlovákia és Szlovénia kormányfőivel, és valamennyi ország segítséget ajánlott Romániának a súlyos egészségügyi válság legyőzésére.
Mint arról beszámoltunk, eddig Magyarország ajánlott fel támogatást Romániának a súlyos Covid-betegek kezelésében, a román hatóságok eddig több mint 20 pácienst szállítottak át a debreceni és szegedi kórházak intenzív terápiás osztályaira.
Csütörtökön szállítják át Magyarországra a válságos állapotban lévő romániai koronavírusos betegek első csoportját.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
szóljon hozzá!