Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az egészségügyi minisztérium dolgozik egy stratégián a betegeknek az állami kórházakból a magánrendelőkbe való átirányításának korlátozására – jelentette be csütörtökön Alexandru Rafila egészségügyi miniszter.
2024. április 18., 15:212024. április 18., 15:21
A szaktárcavezető az Országos Neurológiai Fórumot megnyitó csütörtöki eseményen beszélt a témáról, amely most az átlagosnál is jobban foglalkoztatja a közleményt, miután sajtóleleplezések nyomán kiderült a PSD–PNL-koalíció bukaresti főpolgármester-jelöltjéről, Cătălin Cîrstoiuról, hogy a bukaresti egyetemi kórház vezetőjeként a családi magánklinikára irányíthatta át a kórházi pácienseit.
Cătălin Cîrstoiu amúgy szerdán este a B1 Televízió stúdiójában határozottan cáfolta, hogy összeférhetetlenség merülne fel orvosi tevékenysége kapcsán. Szerinte a pácienseknek jogukban áll választani az állami, illetve a magán egészségügyi ellátás között.
Feljelentette hétfőn a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Emanuel Ungureanu a korrupcióellenes ügyészségen (DNA) Cătălin Cîrstoiut, a kormányzó balliberális koalíció főpolgármester-jelöltjét hivatali visszaélésért és csalásért.
Megszólalt csütörtökön a témában Alexandru Rafila is, aki úgy nyilatkozott, vélhetően nem tudják teljesen felszámolni ezt a gyakorlatot, de készül egy stratégia a korlátozására. Szerinte
Ugyanakkor szankciókat is meg kell szabni arra az esetre, ha megszegik ezt a szabályt.
„Az állami kórházak által foglalkoztatott orvosoknak legalább hat órát le kell dolgozniuk naponta, a hétórás munkaidőből fennmaradó további egy óra pedig az ügyeletekből kerül ki” – szögezte le Alexandru Rafila.
Marcel Ciolacu miniszterelnök szerdán kilátásba helyezte a koalíció közös főpolgármester-jelöltjének, Cătălin Cîrstoiunak a visszaléptetését, ha a bukaresti egyetemi kórház vezetője nem tisztázza az ellene felmerült vádakat.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
szóljon hozzá!