Fotó: Páva Adorján
Június 20-a és 24-e között utalják az alapélelmiszerekre és meleg ételre költhető támogatás első részletét – közölte vasárnap az európai beruházásokért és projektekért felelős minisztérium.
2022. június 05., 15:382022. június 05., 15:38
A tájékoztatás értelmében az utalványok kiosztásának lezárulása után kezdik el feltölteni a kártyákat, így a támogatás első részlete a június 20-a és 24-e közötti időszakra várható.
– magyarázta Marcel Ioan Bolos tárcavezető.
A Támogatás Romániának kormányzati program keretében biztosított szociális utalványok kibocsátásának és kiosztásának folyamata június 1-jén kezdődött el.
Több mint 2,5 millió kedvezményezett fog részesülni az összesen 3,1 milliárd lej értékű utalványokból, amelyeket részben az államkasszából, részben vissza nem térítendő uniós alapokból finanszíroznak.
Június 1-jén kezdődik a Támogatás Romániának kormányzati program által biztosított szociális utalványok kibocsátásának, kiosztásának és a támogatás összegével való feltöltésének folyamata.
Jogosultak a szociális támogatásra az 1500 lejnél kisebb összegű nyugdíjban részesülők, azok a fogyatékkal élő személyek, akiknek a jövedelme nem éri az 1500 lejt, azok a legalább kétgyermekes családok, amelyekben az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a 600 lejt, azok az egyszülős családok, amelyekben az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a 600 lejt, továbbá a 2001/416-os törvény alapján szociális segélyben részesülők, valamint a hajléktalan személyek.
A kikézbesített kártyákat kéthavonta egyszer töltik majd fel, négy alkalommal (június-július, augusztus-szeptember, október-november, 2022 decembere – 2023 januárja). Az így kapott pénzt kizárólag élelmiszerek és meleg étel vásárlására használhatják a kedvezményezettek, az utalástól számított egy éven belül.
A kártyát a Román Posta munkatársai kézbesítik, és kizárólag a partner gazdasági szereplőktől származó élelmiszerek/meleg ételek vásárlására használható. A kártyákat kísérő levélben a kedvezményezettek megtalálják a használati utasítást (beleértve a PIN-kódot is), a partner gazdasági szereplők adatait és egy telefonszámot, amelyet probléma esetén hívhatnak – írja az Agerpres.
Ha a jogosultsági feltételek teljesülnek, de az első kifizetési időszak végéig az érintettek nem kapják meg a kártyát, forduljanak a legközelebbi postahivatalhoz útmutatásért – közölte a szaktárca.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
A 2022-es energiaválságot követő csökkenés óta a tavalyi második félévben nőtt először a földgáz lakossági ára az Európai Unióban (EU); a legalacsonyabb árakat Magyarországon, Horvátországban és Romániában jegyezték.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
szóljon hozzá!