Fotó: Veres Nándor
Hétezerre rúg azoknak a tanulóknak a száma, akik jövő héten online kezdik az iskolát, vagy azért, mert a településükön 6 ezrelék fölötti a SARS-CoV-2-fertőzési esetek aránya, vagy azért, mert nem sikerült befejezni az infrastrukturális munkálatokat – közölte Sorin Cîmpeanu tanügyminiszter.
2021. szeptember 12., 18:522021. szeptember 12., 18:52
2021. szeptember 12., 18:572021. szeptember 12., 18:57
Az ország közel hárommillió tanulója közül mintegy hétezren kényszerülnek arra, hogy hétfőtől online oktatásban vegyenek részt.
„Infrastrukturális problémák” miatt Bukarestben 2723, az ország többi részén mintegy 2000 tanuló szintén online fog bekapcsolódni hétfőtől az oktatásba – közölte Cîmpeanu, miután az iskolakezdés kapcsán Florin Cîţu miniszterelnök vasárnap videókonferenciát tartott a közegészségügyi igazgatóság (DSP) képviselőivel és a prefektusokkal.
Jelenléti tanítással indul a 2021–2022-es tanév a legtöbb romániai iskolában. Tizenegy településen virtuális tanrenddel kezdenek az iskolások az első héten. A diákok és tanárok körében egyaránt kötelező lesz a belső terekben a maszkok használata.
Az oktatási miniszter úgy nyilatkozott,
A tárcavezető azt mondta, sikerült megoldani azoknak az iskoláknak a helyzetét, amelyek maszk- és fertőtlenítőszer-hiánnyal küszködtek, jelenleg minden iskolának legalább 3 hétre elegendő készlete van, a három hét után pedig újabb szállítmányokat küldenek oda, ahol erre szükség van.
„Az iskolákban 30 millió, egészen pontosan 29 108 000 védőmaszk áll rendelkezésre. Románia minden iskolájában elérhetők a maszkok azoknak a tanulóknak, akik nem akarnak textilmaszkot viselni, vagy otthon felejtik, vagy megrongálják azokat – minden ilyen helyzetben az iskola fedezi a szükségletet” – szögezte le Sorin Cîmpeanu.
A hétfői iskolakezdésre készülve vasárnap videokonferenciát tartott a prefektusokkal és a közegészségügyi igazgatóság (DSP) képviselőivel Florin Cîţu miniszterelnök.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!