Fotó: Haáz Vince
Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülésen megerősítette, hogy október elsejétől adómentessé válnak a 3000 lejnél alacsonyabb összegű nyugdíjak.
2024. augusztus 28., 13:002024. augusztus 28., 13:00
2024. augusztus 28., 14:042024. augusztus 28., 14:04
„Úgy döntöttünk, hogy ezentúl nem adóztatjuk meg a 3000 lej alatti nyugdíjakat. Olyan intézkedésről van szó, amely körülbelül 3 millió nyugdíjast érint október elsejétől” – fogalmazott Ciolacu az Agerpres szerint. A kormányfő hozzátette, a munkaügyi, illetve a pénzügyminiszter már dolgozik az ehhez kapcsolódó jogszabály kidolgozásán, hogy októbertől már az új adómentességi küszöb alapján kiszámolt nyugdíjakat kaphassák kézhez a jogosultak.
Jelenleg a 2 000 lejt meg nem haladó nyugdíjak élveznek adómentességet, és 10 százalékos adót vetnek ki a 2 000 lejes juttatást meghaladó összegre. Például egy 2 800 lejes nyugdíj után most 80 lej adót kell fizetni, míg egy 4 000 lejes nyugdíj után 200 lejt.
A küszöb megemelését egyébként Marcel Ciolacu miniszterelnök azután lebegtette meg a hét elején, miután kiderült, hogy a nyugdíj-újraszámítás nyomán 2000 lej fölé emelkedő nyugdíjak már adókötelesek lesznek. A kormányfő hétfőn bejelentette: felkérte a pénzügyminisztert, vizsgálja meg, hogy szükség van-e a nyugdíjak adómentességi küszöbének módosítására és a nyugdíjasoknak járó étkezési utalványok összegének megemelésére.
A jelenlegi 2000 lejről 3000 lejre emeli a kormány a nyugdíjak adómentességi küszöbét – jelentette be hétfőn este Simona Bucura-Oprescu munkaügyi miniszter.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
szóljon hozzá!