Fotó: Koszticsák Szilárd/MTI
Felhívást intézett az oktatási miniszter a szülőkhöz és a tanárokhoz, hogy népszerűsítsék a védőoltás fontosságát a 12 és 17 év közötti tanulók körében is.
2021. június 22., 15:342021. június 22., 15:34
Erre egy, a gyerekek oltásának fontosságáról szóló megbeszélésen került sor, amelyen Sorin Cîmpeanu mellett részt vett Florin Cîţu miniszterelnök, Valeriu Gheorghiţă, az országos oltási kampány koordinátora, valamint az UNICEF, a Tanulók Országos Tanácsa és a Szülői Egyesületek Országos Szövetségének képviselői is. Az oktatási miniszter rámutatott,
ehhez azonban arra van szükség, hogy minél többen megkapják a koronavírus elleni oltást, csak így térhetünk vissza a normalitáshoz. A tárcavezető felhívást intézett a szülőkhöz, tanárokhoz és más tanügyi alkalmazottakhoz, hogy népszerűsítsék az oltás fontosságát a 12 és 17 év közötti iskolások körében – tudósított az Agerpres.
Cîmpeanu szerint a tanügyi alkalmazottak mintegy 60 százaléka oltatta be magát eddig koronavírus ellen, a 12 és 17 év közötti tanulók közül csaknem 100 ezren, a 18-19 éves diákok közül szintén 100 ezren vették fel az oltást. Florin Cîţu kormányfő a megbeszélésen rámutatott,
de egy felmérés eredményei azt mutatják, hogy a tanulók 45,5%-a fontosnak vagy nagyon fontosnak tartja beoltatni magát. „Oltási hajlandóság tekintetében ez egy jó kezdés a fiataloknál, sok tekintetben jobb, mint amit a felnőtteknél tapasztalunk. Örülünk, hogy eljutott az információ az ifjúsághoz” – fogalmazott.
A miniszterelnök azt is elmondta, az oltás jótékony hatásai megmutatkoznak napi megbetegedések, az intenzív osztályon kezelt fertőzöttek és az elhalálozások folyamatosan csökkenő számában.
Hozzátette, ha a vakcinára jogosult lakosság nagy arányban beoltatja magát, nem kell tartani egy esetleges negyedik hullámtól. „Mindenki, aki beoltatja magát, saját maga és családjának biztonsága érdekében teszi” – nyomatékosította.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy a kormány nem készül leépítésekre az egészségügyben.
Alkotmányellenesnek nyilvánította kedden az alkotmánybíróság a volt államfőket megillető juttatásokat eltörlő törvénymódosítást – értesült hivatalos forrásokból az Agerpres. A keresetet Traian Băsescu kezdeményezte 2022-ben.
A romániai polgárok többsége szerint Románia rossz irányba halad, és az Ilie Bolojan vezette új kormány sem lesz képes jó irányba fordítani – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Keddi ülése után a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) állásfoglalást tett közzé, amely szerint a bírák és ügyészek bérezése és nyugdíjazásuk rendszere nem kiváltság, hanem a jogállásuk alapvető eleme.
Elena Udrea feltételes szabadlábra helyezéséről döntött kedden a ploiești-i bíróság. Az ítélet nem jogerős. A volt turisztikai minisztert jelenleg a ploiești-i megyei sürgősségi kórházban ápolják, miután vasárnap egy epehólyagműtéten esett át.
Volt szovjet tagköztársaságokból származó külföldieknek román személyazonossági iratokat kiállító bűnszövetkezet tagjaira csaptak le kedden a hatóságok Botoșani megyében – közölte a román legfőbb ügyészség.
A közigazgatási és területi reformot a politikai pártok reformjának kell kísérnie – fogalmazta meg Radu Burnete gazdasági és társadalmi kérdésekben illetékes elnöki tanácsadó.
Az alkotmánybíróság arra készül, hogy fejenként 180 ezer lejes juttatást biztosítson annak a három alkotmánybírónak, akinek most jár le a kilenc éves mandátuma. Értesült a<a href="https://www.g4media.ro/surse-curtea-constitutionala-pregateste-indemnizatii-de-cate-180-000-de-lei-pentru-cei-trei-judecatori-care-isi-termina-mandatul-desi-guvernul-a-interzis-astfel-de-plati-in-sistemul
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
szóljon hozzá!