Lezárta a Bechtel-szerződés eredeti példánya eltűnésének körülményeit vizsgáló ügyiratot a bukaresti 5. kerület bírósági ügyészsége – közölte az Agerpres hírügynökség. Az eljárást azért szüntették meg, mert a feltételezett bűncselekmények egy részének elévült a büntethetősége.
2016. október 11., 13:492016. október 11., 13:49
2016. október 11., 15:362016. október 11., 15:36
A vizsgálatot eredetileg az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) kezdte el, amely később a főváros 5. kerületének bírósági ügyészsége hatáskörébe utalta a nyomozást. 2013 augusztusában Dan Şova nagyberuházásokért és külföldi befektetésekért felelős tárca nélküli miniszter hivatali hanyagság gyanújával ismeretlen tettes ellen büntetőfeljelentést tett a korrupcióellenes ügyészségen, mivel eltűnt a román állam és az amerikai Bechtel International Inc. között, az észak-erdélyi autópálya megépítéséről szóló, tíz évvel korábban kötött szerződés eredeti példánya és az összes melléklete.
Şova akkor azt kérte az ügyészektől, hogy vizsgálják ki az ügyet, mert felmerül a dokumentum megsemmisítésének, eltulajdonításának, valamint a közérdeket sértő hivatali visszaélésnek gyanúja is – emlékeztet az Agerpres. Şova feljelentése azt követően került a DNA asztalára, hogy a 2003-ban aláírt eredeti szerződést a kormány ellenőrző testülete sem az Országos Autópálya- és Közútkezelő Társaság (CNADNR), sem a szállítási minisztérium, sem a nagyberuházásokért és külföldi befektetésekért felelős osztály, sem pedig a kormány főtitkárságának irattárában nem találta, ugyanakkor a Bechtelnek sem volt meg az eredeti, román nyelvű szerződése.
A kormány ellenőrző bizottságának jelentése szerint a szállításügyi, a pénzügyi, az igazságügyi tárca, valamint a CNADNR képviselői is érintettek lehettek az ügyben, személy szerint Gheorghe Dobre volt szállításügyi miniszter, Sebastian Vlădescu volt pénzügyminiszter, Monica Macovei volt igazságügyminiszter, Radu Berceanu volt szállításügyi miniszter, valamint Cristian Duică, az Országos Autópálya- és Közútkezelő Társaság vezérigazgatója.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok bizalmatlansági indítványát.
Jóváhagyta a kormány hétfői ülésén a szív-, az érrendszeri és az agyi érbetegségek megelőzésére és leküzdésére irányuló ötéves országos stratégiát.
A romániaiak 71 százaléka szerint rossz irányba tart az ország jelenleg, és a lakosság 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a Flashdata közvélemény-kutatásából.
Dacian Cioloș volt technokrata miniszterelnök neve is felmerült a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) vagy a Külügyi Hírszerző Szolgálat (SIE) lehetséges vezetőjeként – közölte több román sajtóorgánum saját értesülésre hivatkozva.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 12 megyéjére.
A romániai polgárok többsége mélységesen kiábrándult az állami intézményekből, korruptnak tartja a rendszert, és úgy értékeli, az egyéni tehetség keveset számít a kapcsolatokhoz képest – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Populizmus, ha valaki miniszterként vagy egy állami vállalat igazgatójaként a saját fizetését csökkenti – jelentette ki Florin Manole munkaügyi miniszter.
A költségvetési hiány leszorítását célzó, adóemeléseket is tartalmazó megszorító intézkedések csupán ideiglenesek – ezzel igyekezett a polgárokat megnyugtatni Nicuşor Dan államfő hétfői sajtótájékoztatóján.
Bizalmatlansági szavazással kell szembenéznie a kormánynak hétfőn: Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványát a képviselőház és a szenátus délutá 15 órától kezdődő együttes ülésén vitatják meg és bocsátják szavazásra.
Elena-Simina Tănăsescut választotta meg az alkotmánybíróság elnökévé vasárnap a testület plénuma.
szóljon hozzá!