Cseke Attila
Fotó: Facebook/RMDSZ Kolozs megye
Cseke Attila fejlesztési, közigazgatási és közmunkálatokért felelős miniszter azt nyilatkozta kedden, hogy jelenleg az alkotmány nem teszi lehetővé a regionalizációt Romániában, így az erre vonatkozó kijelentések csak politikai jellegűnek tekinthetők.
2021. július 27., 15:112021. július 27., 15:11
2021. július 27., 15:132021. július 27., 15:13
„Regionalizációról attól a pillanattól kezdve tárgyalhatunk, hogy megváltoztattuk az alkotmányt. Mindaddig ezek a nyilatkozatok véleményem szerint csak politikai nyilatkozatok, amelyekhez nincs hozzáfűznivalóm. Ma az alkotmány nem teszi lehetővé a regionalizációt” – mondta Cseke Attila, akit Emil Boc egy korábbi, regionalizációra vonatkozó nyilatkozatára reagáltattak az újságírók.
Mint ismeretes, a kolozsvári polgármester a közelmúltban is szorgalmazta az ország közigazgatási átalakítását, mégpedig úgy, hogy a megyék helyét a nagyobb régiók vegyék át. A magyar szempontból kedvezőtlen tervezetet 2011-ben, még miniszterelnökként szorgalmazta először, de kudarcot vallott.
A romániai nagyvárosok egyesületét is vezető Boc egy májusi konferencián azt mondta,
Emil Boc egy olyan törvénytervezetet javasolt, amely közigazgatási könnyítéseket biztosítana azoknak a településeknek, amelyek önként egyesülnek a megyeszékhellyel.
Florin Cîţu miniszterelnök erről azt mondta, hogy nem utasítja el Boc ötletét, annál is inkább, mert a megvalósítása megkönnyítené az európai alapok lehívását – adta hírül az Agerpres.
Megkönnyítené a megyeszékhelyek és a környező települések egyesülését a Megyei Jogú Városok Egyesülete Emil Boc, az egyesület elnöke szerint.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!