Cseke Attila, Kelemen Hunor és Tánczos Barna kormányülésre tart
Fotó: Gov.ro
Klaus Iohannis államfő szerdán tudomásul vette az USR-PLUS minisztereinek lemondását, és aláírta az ügyvivő miniszterek kinevezéséről szóló dekrétumokat – közölte a bukaresti elnöki hivatal.
2021. szeptember 08., 13:212021. szeptember 08., 13:21
2021. szeptember 08., 14:412021. szeptember 08., 14:41
Az USR-PLUS lemondott tárcavezetőinek helyére ügyvivő miniszternek javasolt kormánytagok listáját szerdán küldte el az államelnöki hivatalnak otthont adó Cotroceni-palotába Florin Cîţu kormányfő. A közlemény szerint az államfő tudomásul vette Dan Barna kormányfőhelyettes, Cristian Ghinea uniós alapokért felelős tárcavezető, Cătălin Drulă szállításügyi, Claudiu Năsui gazdasági, Ioana Mihăilă egészségügyi, illetve Ciprian Teleman innovációért és digitalizációért felelős miniszter lemondását.
Klaus Iohannis uniós alapokért felelő ügyvivő miniszternek nevezte ki Florin Cîţu kormányfőt, ügyvivő szállításügyi miniszternek Dan Vîlceanu pénzügyminisztert, ügyvivő gazdasági miniszternek Virgil Popescu energiaügyi minisztert, innovációért és digitalizációért felelős ügyvivő miniszternek Tánczos Barna környezetvédelmi minisztert és ügyvivő egészségügyi miniszternek Cseke Attila fejlesztési minisztert.
Dan Barna kormányfőhelyettes és az USR-PLUS miniszterei kedden nyújtották be lemondásukat. A román alkotmány szerint a távozó miniszterek helyére legfeljebb 45 napra lehet ügyvivőket kinevezni a kormány hivatalban maradt tagjai közül, azt követően a kormányfőnek teljes jogú minisztereket kell jelölnie. Ha az USR-PLUS nem tér vissza a koalícióba, az azt jelenti, hogy megváltozik a kormány politikai összetétele, ezért egy esetleges PNL, vagy PNL–RMDSZ-kormánynak akkor is a parlament elé kell járulnia bizalmi szavazásra, ha Florin Cîţu marad a miniszterelnök.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
Elfogadta szerdán a kormány a 2024-2030-as időszakra szóló országos szülőtámogatási stratégiát.
Kilenc év telt el a 65 halálos áldozatot követelő bukaresti Colectiv-tragédia óta, és még mindig nem készültek el a súlyos égési sérüléseket kezelő romániai központok.
Az év első kilenc hónapjában tíz százalékkal, csaknem 300-ra emelkedett a román-bolgár államhatár folyami szakaszán elfogott határsértők száma a tavalyi év azonos időszakához képest – közölte szerdán a határrendészet giurgiui regionális felügyelősége.
A Föld klímája vészes tempóban változik, és a legfrissebb adatok szerint már 1,48 Celsius-fokkal meghaladta az iparosodás előtti átlaghőmérsékletet. Románia is keményen szembesül a következményekkel.
A világ több pontján választási manipuláció gyanújával keveredett izraeli üzletemberrel találkozott Mircea Geoană független államfőjelölt, a NATO korábbi helyettes főtitkára – jelentette be Elena Lasconi, az USR elnöke és államfőjelöltje.
Újabb öt kábítószer és pszichotróp anyag kerül fel az ellenőrzés alatt álló drogok és kábítószer-prekurzorok listájára – jelentette be a szerdai kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Bár az elmúlt időszakban több felmérés is azt mutatta, hogy Nicolae Ciucă, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke nem jut be az elnökválasztás második fordulójába, egy új kutatás most számára kedvező eredményt hozott.
szóljon hozzá!