Vlad Voiculescu
Fotó: Angelo Brezoianu/Agerpres
Üdvözölte Vlad Voiculescu volt egészségügyi miniszter a korrupcióellenes ügyészség (DNA) által a vakcinabeszerzések ügyében indított bűnvádi eljárást. Az egykori tárcavezető azt állítja, Florin Cîţu döntött a rendelésekről, és az egészségügyi minisztérium véleményének mellőzésével küldték el ezeket az Európai Bizottságnak.
2021. szeptember 21., 20:362021. szeptember 21., 20:36
2021. szeptember 21., 20:402021. szeptember 21., 20:40
Egy Facebook-bejegyzésben Voiculescu azt írta, a kormányfő elhamarkodott döntései nyomán „Románia teljesen irracionális módon, számolatlanul rendelte a vakcinákat”, a szükségesnél jóval többet, így aztán most
„Remélem, hogy a DNA-vizsgálat arra is fényt derít, miként osztották szét ezeket a dózisokat. A románoknak ezt tudniuk kell, mert ha nem éreznék úgy, hogy folyamatosan hazudnak nekik és becsapják őket, lehet, hogy jobban bíznának azokban, akik egyre erőszakosabban kérik tőlük, hogy oltassák be magukat” – írta a bejegyzésben.
A volt miniszter felemlegeti, márciusban felrótták neki, hogy ellenezte egy újabb adag koronavírus elleni oltás beszerzését, holott – állítja – egy akkori kormányülésen és egy memorandumban is jelezte, hogy elegendő számú dózis van már készleten, ezért nem indokolt újabbakat rendelni.
A DNA kedden közölte, hogy bűnvádi eljárást indított a koronavírus elleni oltóanyagok beszerzésével kapcsolatban.
Bűnvádi eljárást indított az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a koronavírus elleni oltóanyagok beszerzésével kapcsolatban.
A vádhatóság tájékoztatása szerint hivatali visszaélés gyanújával vizsgálódnak, de egyelőre úgynevezett in rem, azaz a bűncselekmény gyanújának megalapozottságára irányuló eljárás van folyamatban, így jelenleg nincsenek gyanúsítottjai az ügynek. Az eljárásnak ebben a szakaszában csak bizonyítékokat gyűjtenek annak megállapítására, hogy történtek-e vagy sem bűntettnek minősülő cselekedetek.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!