Fotó: Vasvári Tamás/MTI
Bűnvádi eljárást indított az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a koronavírus elleni oltóanyagok beszerzésével kapcsolatban.
2021. szeptember 21., 16:382021. szeptember 21., 16:38
2021. szeptember 21., 17:302021. szeptember 21., 17:30
A vádhatóság keddi közleménye szerint a vizsgálat az eddigi összes vakcinabeszerzésre kiterjed. A nyomozó hatóság közölte, hogy hivatali visszaélés gyanújával vizsgálódnak, de egyelőre úgynevezett in rem, azaz a bűncselekmény gyanújának megalapozottságára irányuló eljárás van folyamatban, így jelenleg nincsenek gyanúsítottjai az ügynek.
Valeriu Gheorghiță, az oltási kampány országos koordinátora keddi sajtótájékoztatóján újságírói kérdésre úgy reagált: nem hivatalos forrásból értesült a nyomozásról, de részleteket nem ismer. „Tény, hogy tudomásom szerint a vakcinabeszerzés folyamata valamennyi európai országban azonos eljárás alapján történik, amelyet az Európai Bizottság állít össze” – jelentette ki a katonaorvos.
Florin Cîțu miniszterelnök júliusban arról beszélt, hogy Románia 120 millió adag Covid-vakcinát rendelt „az Európai Unió szintjén elfogadott stratégia alapján”, amely lehetőséget biztosít arra, hogy a helyzettől függően egy tagállam továbbadhat vagy adományozhat a védőoltásból. Az országba eddig több mint 18 millió dózis érkezett, ennek valamivel több mint felét használták fel a hatóságok az oltási kampány során, eddig ugyanis valamivel több mint 5,4 millió embert immunizáltak Romániában. Ezen túlmenően a bukaresti hatóságok 2,1 millió dózist eladományoztak, 2,2 milliót pedig eladtak, míg 750 ezer dózisnak lejárt a szavatossága, ezért ki kellett dobni.
Az Európai Unió által beszerzett koronavírus elleni oltóanyag alig több, mint felét használta fel az elmúlt kilenc hónapban Románia. A kormány több mint kétmillió adag vakcinát ajándékozott el.
Bulgária 2025. május 1-től drágítja a matricákat, így azok, akik Bulgáriába vagy Görögországba tartanak autóval, többet fognak útdíjként fizetni.
Victor Ponta független román államfőjelölt visszalépését kéri Marcel Ciolacu kormányfő és több politikustársa a volt miniszterelnök egy, a 2014-es árvíz idején hozott döntése miatt.
A romániai polgárok csaknem 90 százaléka úgy véli, hogy az ország nemzeti érdeke, hogy az EU és a NATO tagja maradjon, de féltik az EU-tól a szuverenitást – derül ki egy friss felmérésből.
Idén februárban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában: a népesség 10 559 fővel csökkent – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan ügyvivő államfő úgy véli, hogy a bíráknak és ügyészeknek nem kellene 47-50 éves korukban nyugdíjba vonulniuk, amikor szakmai életük csúcsán vannak.
Victor Ponta volt szociáldemokrata párti miniszterelnök elismerte: 11 évvel ezelőtt a hatóságok feje fölött átnyúlva utasítást adott romániai területek elárasztására, hogy megmentse az árvíztől Belgrádot.
„Abszolút helyes” Nicușor Dan bukaresti polgármester, független államelnök-jelölt szerint a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetőségének azon döntése, hogy őt támogatja a kampányban.
Crin Antonescu szerdán kijelentette, hogy amennyiben elnök lesz, élni fog a kegyelmi joggal, hogy a kisebb bűncselekményeket elkövetők elhagyhassák a börtönt.
A Románi által végrehajtott humanitárius küldetés keretében a román légierő egy repülőgépe szerda este leszállt az otopeni-i 90-es számú légibázison a Gázai övezetből hozott 18 palesztin pácienssel és ezeknek összesen 29 családtagjával a fedélzetén.
Szükséges a titkosszolgálatok reformja – szögezte le Ilie Bolojan ügyvivő román államfő.
szóljon hozzá!