Victor Ponta (archív felvétel)
Nem kívánta kommentálni a román Külföldi Hírszerző Szolgálat (SIE) Teodor Meleșcanu egykori SIE-főnök azon kijelentését, hogy a 2014-es elnökválasztások előtt a titkosszolgálat vezetőjeként olyan információk birtokába került, amelyek szerint Victor Ponta szociáldemokrata államfőjelölt nem nyerheti meg a megmérettetést.
2021. december 08., 12:122021. december 08., 12:12
2021. december 08., 12:142021. december 08., 12:14
A korábban külügyminiszterként is tevékenykedő politikus egy minapi televíziós interjúban azt mondta, személyesen tájékoztatta Pontát a várható kudarcról. Az ezzel kapcsolatban a G4-Media portál által megkérdezett SIE a szervezet függetlenségét, valamint politikai semlegességét hangsúlyozta, kerülve az egyértelmű választ.
A 2014-es elnökválasztáson nagy meglepetésként nyert Klaus Iohannis. Pontának az első forduló után tízszázalékos előnye volt Nagyszeben egykori polgármesterével szemben, de Iohannisnak sikerült fordítani, s végül magabiztosan nyerte a döntő menetet.
Az elemzők akkor elsősorban azzal magyarázták Ponta vereségét, hogy a Nyugat-Európában dolgozó románok óriási kampányba kezdtek Iohannis mellett a közösségi oldalakon.
Egyes nyugat-európai városokban botrányos jelenetek zajlottak a román külképviseletek előtt, volt hogy hangos tiltakozásokra került sor a hosszú sorok, illetve a hiábavaló várakozás miatt. A nagy médiavisszhangot kiváltó történések mozgósították a diaszpórában élő románok otthoni rokonait, ismerőseit is, azokat, akik nem feltétlenül Iohannist támogatták, hanem Pontát büntették szavazatukkal.
Kevesebb mint egy évvel a 2014-es elnökválasztások után Victor Ponta lemondott a miniszterelnöki posztról, miután a Colectiv-tragédia után állandósultak a távozását sürgető tüntetések.
Több mint 1,3 millió román állampolgár került ki a társadalmi nélkülözés és a mélyszegénység veszélyeztetettségéből 2023 és 2024 folyamán – jelentette ki csütörtökön Simona Bucura-Oprescu munka- és családügyi miniszter.
A Richter Gedeon új megközelítése az endometriózis kezelésében nem csupán a tünetek enyhítését célozza, hanem a betegek hosszú távú jólétét helyezi a középpontba.
Mindkét, a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott jelöltet bírálta Crin Antonescu, a kormánykoalíció jelöltje, miután a vasárnapi megmérettetésen leszerepelve csupán a harmadik helyen végzett.
Megtartotta csütörtökön első ülését a Cătălin Predoiu vezette ügyvivő kormány, amelynek tagjai azt mondják, a kabinet ellátja a napi teendőit. Bogdan Ivan ügyvivő gazdasági miniszter szerint pedig Románia továbbra is stabil ország.
A szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyeri meg a megismételt elnökválasztást egy, a második fordulóba bejutott másik jelölt, Nicușor Dan által szerdán este ismertetett felmérés szerint.
Victor Ponta képviselő, korábbi elnökjelölt szerdán bejelentette, hogy Románia az első néven politikai platformot hoz létre, amelyhez várja parlamenti képviselők, polgármesterek és gazdasági vezetők csatlakozását, többek között a PSD-ből.
Közvitára bocsátotta szerdán a munka- és családügyi minisztérium az in vitro megtermékenyítést támogató program alkalmazási szabályairól szóló rendelet tervezetét.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerdán kijelentette, hogy Románia nem engedhet meg magának „kalandokat” és előre hozott választásokról szóló vitákat.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltje, George Simion „jó ötletnek” tartja, hogy többségi állami tulajdonban legyenek a természeti erőforrások, a talajvagyon és az altalajkincsek, valamint a stratégiai vállalatok.
Bár George Simion, az AUR és a szélsőjobboldal államfőjelöltje a megismételt elnökválasztás vasárnapi első fordulójának győztese kedden arról beszélt: szeretne új parlamenti többséget létrehozni, ez nem tűnik könnyű feladatnak.
szóljon hozzá!