Victor Ponta (archív felvétel)
Nem kívánta kommentálni a román Külföldi Hírszerző Szolgálat (SIE) Teodor Meleșcanu egykori SIE-főnök azon kijelentését, hogy a 2014-es elnökválasztások előtt a titkosszolgálat vezetőjeként olyan információk birtokába került, amelyek szerint Victor Ponta szociáldemokrata államfőjelölt nem nyerheti meg a megmérettetést.
2021. december 08., 12:122021. december 08., 12:12
2021. december 08., 12:142021. december 08., 12:14
A korábban külügyminiszterként is tevékenykedő politikus egy minapi televíziós interjúban azt mondta, személyesen tájékoztatta Pontát a várható kudarcról. Az ezzel kapcsolatban a G4-Media portál által megkérdezett SIE a szervezet függetlenségét, valamint politikai semlegességét hangsúlyozta, kerülve az egyértelmű választ.
A 2014-es elnökválasztáson nagy meglepetésként nyert Klaus Iohannis. Pontának az első forduló után tízszázalékos előnye volt Nagyszeben egykori polgármesterével szemben, de Iohannisnak sikerült fordítani, s végül magabiztosan nyerte a döntő menetet.
Az elemzők akkor elsősorban azzal magyarázták Ponta vereségét, hogy a Nyugat-Európában dolgozó románok óriási kampányba kezdtek Iohannis mellett a közösségi oldalakon.
Egyes nyugat-európai városokban botrányos jelenetek zajlottak a román külképviseletek előtt, volt hogy hangos tiltakozásokra került sor a hosszú sorok, illetve a hiábavaló várakozás miatt. A nagy médiavisszhangot kiváltó történések mozgósították a diaszpórában élő románok otthoni rokonait, ismerőseit is, azokat, akik nem feltétlenül Iohannist támogatták, hanem Pontát büntették szavazatukkal.
Kevesebb mint egy évvel a 2014-es elnökválasztások után Victor Ponta lemondott a miniszterelnöki posztról, miután a Colectiv-tragédia után állandósultak a távozását sürgető tüntetések.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok bizalmatlansági indítványát.
Jóváhagyta a kormány hétfői ülésén a szív-, az érrendszeri és az agyi érbetegségek megelőzésére és leküzdésére irányuló ötéves országos stratégiát.
A romániaiak 71 százaléka szerint rossz irányba tart az ország jelenleg, és a lakosság 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a Flashdata közvélemény-kutatásából.
Dacian Cioloș volt technokrata miniszterelnök neve is felmerült a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) vagy a Külügyi Hírszerző Szolgálat (SIE) lehetséges vezetőjeként – közölte több román sajtóorgánum saját értesülésre hivatkozva.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 12 megyéjére.
A romániai polgárok többsége mélységesen kiábrándult az állami intézményekből, korruptnak tartja a rendszert, és úgy értékeli, az egyéni tehetség keveset számít a kapcsolatokhoz képest – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Populizmus, ha valaki miniszterként vagy egy állami vállalat igazgatójaként a saját fizetését csökkenti – jelentette ki Florin Manole munkaügyi miniszter.
A költségvetési hiány leszorítását célzó, adóemeléseket is tartalmazó megszorító intézkedések csupán ideiglenesek – ezzel igyekezett a polgárokat megnyugtatni Nicuşor Dan államfő hétfői sajtótájékoztatóján.
Bizalmatlansági szavazással kell szembenéznie a kormánynak hétfőn: Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványát a képviselőház és a szenátus délutá 15 órától kezdődő együttes ülésén vitatják meg és bocsátják szavazásra.
Elena-Simina Tănăsescut választotta meg az alkotmánybíróság elnökévé vasárnap a testület plénuma.
szóljon hozzá!