2012. június 20., 11:002012. június 20., 11:00
Mert például Zsófi életében nagy megpróbáltatásnak számít, hogy harminc kilométeres körzetben nem lelhető fel az üzletek polcain a kedvenc pónija, pedig anyaaa, tééényleg az a legvagányabb, a felhők között száguldozik, és a szivárvány a szépségjele, de hát te ezt nem érted.
Jó, elismerem, egy csomó minden meghaladja a képességeimet, például ezt a póniőrületet csak a játékstílusuk tudja überelni: összekerül három gyerek, jól összeszokottak, évek óta együtt játszanak, és mégis minden egyes alkalommal azzal kezdik, hogy órákon keresztül vitatják a szabályokat, hogy ki mi lesz játékból, kinek hol lesz a háza, melyek a viszonyok, ki az erősebb, és amikor végre letisztázzák, játszanak tíz percet, megunják, újabb forgatókönyvet találnak ki, és kezdődik elölről a szerepek leosztása, az alkudozás és a vita. Mindegy, fontos, hogy ők közben jól szórakoznak. Én pedig elvagyok ezzel a tábortémával.
Lehet, hogy túllihegem. Három nap és két éjszaka tényleg nem nagy kunszt. Guggolva is kibírjuk. Zsófit szemmel láthatóan nem foglalkoztatja különösebben a téma, a legnagyobb gondja, hogy mi legyen az egyetlen megengedett játék, amit magával vihet hálótárs gyanánt. Én pedig még azon törpölök, hogy mibe csomagoljak, pedig még 24 óra sincs az indulásig. A hátizsák kizárt, hiszen abba kotorászva soha az életben nem találja meg, amire szüksége van. A bőrönd lenne az ideális, de három napra és két éjszakára a legkisebb is óriásinak tűnik.
A gyerekbőrönd jó választás lenne, biztosan áll négy keréken, színes-mintás, ütés-, lopás-, tűzálló, és egy havi minimálbér az ára. Azonkívül kell még gyerekhálózsák, kullancsriasztó, kullancsellenes-karkötő is, mert Zsófi szerint az a menő, cipősdoboz a tanösvényen talált kincseknek, nagyító, messzelátó, gumicsizma, esőkabát, napvédő krém, gyógyszerek hasmenésre, lázra, köhögésre, kiskendő, kishátizsák, kiskulacs és a kis többi, ami most nem jut eszembe. Végül lehet, nem is pakolok semmit, a tapasztalt anyukák azt mondják, az első táborból általában érintetlenül hozták haza a csomagot.
Ahogy az várható volt, a megszorító intézkedések miatt egyre durvábbak a viták a PSD és a PNL között, a PSD pedig olyan beleéléssel játssza az ellenzéki párt szerepét, hogy a végén még tényleg elhisszük: hajlandó felrobbantani a koalíciót.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.