2012. május 31., 09:022012. május 31., 09:02
A kíméletlen törléstől csak a hivatásosok menekülnek meg, a műkedvelők pedig kipenderítődnek a virtuális teremből. Aki világéletében politikus, sajtófelelős vagy mit tudom én kampányfőnök volt, az csak végzi a dolgát, nyíltan vállalja hitvallását, munkáját, helyenként a szemétkedést vagy a nyomulást, úgy kell neki, tőle nem is várhatok el egyebet. Rájuk nem is haragszom, kibírom én ezt a néhány hetet, amíg ők látástól-vakulásig dolgoznak, aztán ha ez a szavazatvadászat lejár, általában jó fejek, értelmesek, még igencsak jó barátaim is vannak közöttük.
De a többiek, főleg a settenkedve lopakodók nem számíthatnak szánalomra. Mert első pillantásra jópofának tűnik, amikor városunk Bronz Bélaként becézett ismeretlenkatona-szobra bejelöl, hiszen azóta ismerem, amióta magamra eszméltem, hogy állíthatnám tehát az ellenkezőjét, s akkor Facebookból a villámcsapás, a szobor egyszer csak elkezd kampányolni, és román ismeretlen katona létére percenként nyomja az egyik magyar párt választási üzeneteit. Vagy az ifjú hölgy, akiről azt hittem, hogy ismerem, mert úgy rémlett, tőle kértem kölcsön az egyik sajtótájékoztatón egy kábelt, mégiscsak szemétség lett volna ezek után meg sem ismerni, aztán most a kampányban kiderült róla, hogy valójában nem is létezik, csak arra alakult, hogy a különböző doktrínákat terjessze.
És most, hogy jobban ráterelődött a figyelmem az állítólagos ismerőseimre, rájöttem, hogy bizony egy részükkel nem vagyok semmilyen, főként nem köszönő viszonyban. Vannak, akik bejelölnek, és én szófogadóan visszaigazolom, mert pontosan tudom, kik ők, mivel foglalkoznak, hova jár óvodába a gyerekük, majd a következő napon, amikor találkozunk, ráköszönök, gondolván, hogy már hivatalosan is ismerjük egymást, akkor legalább ilyen módon azt jelezzük is egymásnak, és akkor engem ér az újabb döbbenet, nem fogadják a köszönésemet.
De akkor könyörgöm, miért akarnak engem is felbogozni virtuális ismerőseik népes füzérére? Na most ők is repülnek. Csak abban bízhatok, hogy hamar véget ér a kampánynak nevezett vircsaft, nehogy még a végén szálegyedül maradjak.
Ahogy az várható volt, a megszorító intézkedések miatt egyre durvábbak a viták a PSD és a PNL között, a PSD pedig olyan beleéléssel játssza az ellenzéki párt szerepét, hogy a végén még tényleg elhisszük: hajlandó felrobbantani a koalíciót.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.