2011. október 28., 12:122011. október 28., 12:12
Az istálló az idei versenyidény során ugyanis azzal kedveskedett a futamoknak otthont adó országoknak, hogy jellegzetes mintáikat rávarrták a pilóták overalljára a futam előtti időmérő edzésen, és most úgy döntöttek, hogy szavazást írnak ki arról, melyik minta szerepeljen majd a záró nagydíjon Jenson Button és Lewis Hamilton ruházatán. Mármost a szavazás során kisebb botrány alakult ki, mivel az élen a kalocsai minta állt, százezer vokssal megelőzve a második helyezett török motívumot.
A szervezők csalásra gyanakodtak, ezért lefújták az internetes voksolást, de az újabb szavazáson is hasonló az arány: Kalocsa mindent visz. Ami azt bizonyítja, hogy nem csalás történt, hanem tényleg rengetegen hiszik, hogy többek leszünk attól, ha Jenson Button úgy köröz végig a Brazil Nagydíjon, hogy az overallján színes virágmotívumok díszelegnek. Az igazság az, hogy eléggé olcsón adjuk a voksainkat: a McLaren akkor lenne igazán bátor, ha Hamilton és Button nem csupán egy stilizált mintát viselne a hátán, hanem igazi, magyaros ruházatot öltene: cifra szűrt, bő gatyát és csikóskalapot, természetesen rámás csizmával súlyosbítva. Akkor hirdethetné csak igazán a magyar virtust, ha úgy száguldana végig az interlagosi pályán, mint egy motorizált Rózsa Sándor. Sőt a repertoárt bővíteni is lehetne, például azzal, hogy pezsgő helyett tokaji aszút spriccel a verseny után a lelkes rajongók fejére, az interjúszobában pedig nem egy kancsó üdítőt helyeznek ki elé, hanem egy butykosnyi fütyülős barackot, esetleg egy üveg Erős Pistát. De hát a jelek szerint nekünk, magyaroknak ennél jóval kevesebb is elég a boldogsághoz, minden más nációt rommá szavazunk a kalocsai minta versenykarrierje érdekében, akárcsak azokon a voksolásokon, amelyeken arra kell szavazni, hogy melyik az év fája. Aztán elégedetten leülünk a televíziók elé, és miközben a kalocsai mintás futamot nézzük, intenzíven lesajnáljuk azon nációkat, amelyek nem tudják, mi az igazi hazafiság, még arra sem képesek, hogy nemzeti jellegzetességeik nyilvános megjelenítése érdekében tízezrével szavazzanak, és beérik azzal, hogy népi motívumaik helyett néhány vacak pilóta képviselje őket a Forma–1-ben.
Vélhetően sokan értenek egyet azzal, hogy Romániában nagyjából annyi szükség volt arra, hogy 2025-ben újabb, ráadásul megismételt elnökválasztást kelljen tartani, mint egy pornófilm forgatásán az intimitás-koordinátorra.
Habár a tavaly novemberi államfőválasztás eredményének érvénytelenítése ismét alátámasztotta a mondást, hogy Romániában bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is, mégis nagyobb a valószínűsége, hogy május 19-étől új államelnöke lesz az országnak.
Függetlenül attól, hogy valaki kedvelte-e Ferenc pápát, sőt attól is, hogy az ember katolikus vagy protestáns, egy dolog kijelenthető: az egyházfő sokat tett a magyarok – köztük kiemelten az erdélyi magyarok – ügyének ismertebbé tételéért a világban.
Az idei húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása másnapján „távozott a mennybe” Ferenc pápa, Szent Péter utódja.
A fene akarta így húsvétra összetiszázni magát, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek épp akkor szeretnék Erdélyt is „elárasztani”, amikor kiderült: a párt EP-képviselői a saját országuk, saját nemzetük ellenében tevékenykednek.
Securitatés nyomozati anyagot, illetve ebből származó politikai per- és büntetés-végrehajtási anyagot lapozok újra.
Maximális fokozatra kapcsolt a romániai államfőválasztás kampánya.
Valljuk be: igazából inkább akkor lepődtünk volna meg, ha a román hatóságok a múlt heti kolozsvári incidens nyomán készségesen beismerik, hogy egy román férfi annak nemzetisége miatt bántalmazott egy magyar fiatalt.
A Magyar értelmező kéziszótár a címben szereplő szösszenet fogalmát így határozza meg: „nagyon rövid vázlat, töredékszerű írói mű”.
Persze sejthető volt, hogy kutya nehéz lesz Ukrajnában nem hogy békét, de akár csak fegyverszünetet teremteni – de csak most látszik igazán, mennyire az. Főleg úgy, hogy Európa gyökeresen más módon szeretné elérni, mint Donald Trump.