2012. május 21., 08:542012. május 21., 08:54
Igen, így idézőjelben, hiszen ezek a kiderülések inkább a beboruláshoz hasonlítanak, vagyis az illető személlyel kapcsolatban nem megvilágosodnak a dolgok, hanem zavarosabbak lesznek. Úgy is mondhatnánk, hogy ez az egyre gyakrabban alkalmazott módszer a régen bevált és már enyhén divatját múlttá is lett szerecsenmosdatásnak az ellentéte.
Amolyan ijesztgetés, mumus. Hogy vigyázat, mindent tudunk, mindent látunk... De azért nem éppen ilyen egyszerű, mindenekelőtt azért nem, mert a magát az ország első számú játékosának tartó elnök kezében (fiókjában?!) futnak össze a szálak, neki csak meg kell húznia. A látszat-letartóztatások mumuseffektusa viszont mondhatni minden esetben különbözik. Merthogy a mögöttes szándék más és más. Emlékszünk például az első schengeni határidő előtti nagy akciókra, amikor „lecsaptak” a korrupt (?) vámosokra, és... És annyi. Nem hallottam, hogy a ki tudja hányból legalább egyre rábizonyították volna a korrupciót, csuklójára pedig rákattintották volna a jogerősen kiszabott időre a bilincset.
Más esetekben épp ezzel kezdték, vagyis a bilinccsel, mintegy mártírt kreálva a juhászból fociguruvá, majd európai parlamenti képviselővé lett Becalival, illetve a hol erre, hol arra hajbókoló-jövőlátó zsebtévé-tulajdonos, utóbb pártvezérré lett Diaconescuval. Aki még hisz ezekben az akciókban, az nagyon örülhetett a kolozsvári polgármester látványos bevonultatásának, olyannyira, hogy észre sem vette a megkönynyebbült-megelégedett mosolyát, egyértelműen sugallva, hogy hál’ istennek, ennyivel megúsztuk!
Most legutóbb Borbély Lászlónak mutatták meg a mumust, kevés eredménnyel, illetve talán épp az az eredmény, hogy kiiktatták, mint a gáz-, réz- és aranytartalékot környezetártalmas módon elkótyavetyélő módszert ellenző szakminisztert. Mert játszani a pályán csak egyetlen játékosnak szabad – legalábbis a saját elképzelése szerint. A többire gyakorlatilag nincs is szükség, rúgja ő, ha kell, erre is, arra is. Ahogy a régi Pistike-vicc is mondja: ha csak egy győz, akkor a többi minek szalad olyan bőszen?!
Ahogy az várható volt, a megszorító intézkedések miatt egyre durvábbak a viták a PSD és a PNL között, a PSD pedig olyan beleéléssel játssza az ellenzéki párt szerepét, hogy a végén még tényleg elhisszük: hajlandó felrobbantani a koalíciót.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.