2010. október 06., 10:162010. október 06., 10:16
A mai technikával persze könnyen előidézhetünk efféle természetfölötti jelenségeket, s ezt a bizottság is rögtön sejtette, ezért merte felbontani az urnát, s előkeríteni a szavazatok közül a kampányolásra előléptetett mobiltelefont.
Az első kérdés, ami felmerült bennem, hogy milyen telefon kellett az legyen, ami befért a láda tetején lévő keskeny résen, és a másik, hogy az elkövetőnek miként pattant ki a fejéből ez az egyedi ötlet. Az elsőre viszonylag könnyen tudok válaszolni: vagy vékony volt a telefon, vagy senki nem vette észre, hogy a szavazó egy fél téglát próbál betuszkolni a résen. A másodikat csak elképzelni tudom: pár mindenre elszállt ifjú – mert idősebbek még nem tudnak „technikában” gondolkodni – leült, és azon kezdett el gondolkodni, hogyan tudná áthágni a kampánycsendet. Különösebben egyik párttal se szimpatizáltak, de jól tudták, hogy Gyurcsány már mindenki szemében szálka, tehát őt kell bevetni elhárítófegyverként. Többféle variáción is gondolkodtak: az első szerint Pistit ültették volna be egy bőröndbe, amit majd ottfelejtenek a szavazófülkében, de ezzel több probléma is akadt: Pisti nem tudta Gyurcsány hangját utánozni, nem jegyezte meg a szöveget, sötétben pedig nem tudott olvasni, különben is a múltkori bombariadónál már elkobozták azt a nagy bőröndöt.
A másik opció szerint a szavazás előtti éjjelen lopóztak volna be a szavazóhelyiségbe, s teleírták volna a fülkék belsejét az őszödi beszéddel, de ezt is hamar elvetették, mert nem elég, hogy veszélyes, még rengeteget is kellett volna írni, ők pedig kilencedikes koruktól azon versenyeznek, ki ír kézzel kevesebbet. Végül összedobták a pénzt, vettek rá egy üveg piát, hogy legyen merszük megverni Pistit, és elkobozni a telefonját. Először úgy gondolták, a szavazófülkében hagyják, de aztán Andris, a falkavezér kitalálta, hogy az urnába rakja, mert azt senki nem bonthatja fel. Megvolt a terv, a kivitelezés, adtak dolgot a bizottságnak, rendőrségnek, sajtónak. Igazán büszkék lehetnek magukra. Adja az ég, hogy továbbra is ilyen lelkes, fantáziadús állampolgárokkal legyen tele a világ, akik nem bízzák a véletlenre a választást.
Habár a tavaly novemberi államfőválasztás eredményének érvénytelenítése ismét alátámasztotta a mondást, hogy Romániában bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is, mégis nagyobb a valószínűsége, hogy május 19-étől új államelnöke lesz az országnak.
Függetlenül attól, hogy valaki kedvelte-e Ferenc pápát, sőt attól is, hogy az ember katolikus vagy protestáns, egy dolog kijelenthető: az egyházfő sokat tett a magyarok – köztük kiemelten az erdélyi magyarok – ügyének ismertebbé tételéért a világban.
Az idei húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása másnapján „távozott a mennybe” Ferenc pápa, Szent Péter utódja.
A fene akarta így húsvétra összetiszázni magát, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek épp akkor szeretnék Erdélyt is „elárasztani”, amikor kiderült: a párt EP-képviselői a saját országuk, saját nemzetük ellenében tevékenykednek.
Securitatés nyomozati anyagot, illetve ebből származó politikai per- és büntetés-végrehajtási anyagot lapozok újra.
Maximális fokozatra kapcsolt a romániai államfőválasztás kampánya.
Valljuk be: igazából inkább akkor lepődtünk volna meg, ha a román hatóságok a múlt heti kolozsvári incidens nyomán készségesen beismerik, hogy egy román férfi annak nemzetisége miatt bántalmazott egy magyar fiatalt.
A Magyar értelmező kéziszótár a címben szereplő szösszenet fogalmát így határozza meg: „nagyon rövid vázlat, töredékszerű írói mű”.
Persze sejthető volt, hogy kutya nehéz lesz Ukrajnában nem hogy békét, de akár csak fegyverszünetet teremteni – de csak most látszik igazán, mennyire az. Főleg úgy, hogy Európa gyökeresen más módon szeretné elérni, mint Donald Trump.
Emil Boc sokáig nem tért magához a multikulturalitás reklámarcaként vigyorgó városképét orrba vágó ökölcsapástól, és napokon keresztül azon morfondírozott a hirtelen köré épült szorító sarkában, hogy ezt a telitalálatot hogyan magyarázza ki.