2011. november 01., 09:132011. november 01., 09:13
Ez pedig akárhogy is nézzük, bizonyos fokig bátorítás a szabályok megsértésére, ugyanis valószínűleg lezserebbül tapossa a pedált egy olyan sofőr, aki tudja, hogy nem kell a zsebébe nyúlnia, ha a rendőrök lemeszelik. A hivatalos verzió szerint ez „nem a notórius gyorshajtóknak lett kitalálva, hanem arra, hogy az egyébként szabálykövető autósoknak ne fájjon anynyira egy esetleges gyorshajtási bírság”. De nem tök mindegy, hogy valaki az első vagy a századik gyorshajtásakor gázol valakit halálra? Engem ez a dolog eléggé aggaszt, mivel valószínűnek tartom, hogy itt is bevezetik ezt a fajta biztosítást, ahogy minden hülyeséget átvesznek a külföldtől.
És még veszélyesebb lesz közlekedni a 18 éves újgazdagpalántáktól, akinek a 7-es BMW mellé apuci a jogsit is megvette. Mivel ezentúl a bírságoktól nem kell tartaniuk, bőven futja majd két belvárosi driftelés között a whiskys energiaitalra. Szatmáron akinek pénze van, az ölhet már most is. Két éve például a megye leggazdagabb vállalkozójának az egyik fia bevont jogosítvánnyal, sakálrészegen rohant bele hátulról, körülbelül 200-zal az előtte haladó autóba, melynek sofőrje meghalt. Az illető pedig megúszta 3 év felfüggesztettel. Megjegyzem: a magamfajta kis senkiknek már azért is börtön jár, ha elkapják a volán mögött, miután bevonták a jogsiját. Alkoholról ne is beszéljük… Emberölésről pedig pláne… Mit fog majd megengedni magának az ilyen, ha a törvénysértésekre biztosítások lesznek köthetők?
Mert apuci valószínűleg nem sajnálja majd a pénzt gyorshajtás-biztosításra, de ha lehet, köt majd súlyos testi sértésre, gázolásra és halálos balesetre is, sőt talán nemi erőszakra és hirtelen felindulásból elkövetett gyilkosságra is, mert sose lehet tudni, a sok ital mit hoz ki az emberből, és mégiscsak unalmas dolog a bíróságra járogatni még akkor is, ha nem kell túl sokat várni a felmentő ítéletre. Persze én sem gondolom komolyan, hogy a felsoroltakra is kínálhatnak biztosítást. Azt viszont nem tartom helyesnek, hogy szabálysértés esetén kirótt bírságot is térítenek a biztosítók. Valószínűnek tartom, hogy ez ugyanúgy bátorítja száguldozásra a sofőröket, mint amilyen mértékben meggyőzte az említett eset a többi újgazdagcsemetét arról, hogy ameddig apucinak elég pénze van, addig nem kell félniük a törvénytől.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.
Bukarest megpróbál túllépni eddigi, meglehetősen passzív külpolitikáján, és jelentősebb szerepet kíván vállalni Európa keleti és délkeleti részén – erre enged következtetni Nicuşor Dan újdonsült államfő eheti moldovai és ukrajnai látogatása.
A közelmúltban végbement társadalmi-politikai folyamatok ismeretében a lehető legkedvezőtlenebb irányba tartanak Bukarestben a kormányalakításról és a költségvetési hiány csökkentéséről szóló pártközi tárgyalások.
Ha George Simion nem is győzött az elnökválasztáson, azért mégis sokat nyert abból a „kalandból”, hogy ő lett a szélsőjobboldal közös államfőjelöltje.
1916. szeptember 20-án az Erdélybe betörő román hadsereg egyik ágyúlövedéke Vízaknán léket robbantott a hegy oldalában, és a korábban elárasztott sóbányából kitóduló sós víz három 1848-as huszár konzerválódott holttestét is magával sodorta.