2012. február 10., 10:222012. február 10., 10:22
Mindez hol máshol történhetett volna, mint Nagy-Britanniában, ahol az egyik helyi mobilszolgáltató és a YouGov nevű cég felmérést végeztetett, hogy kiderítse, mit szólnak a munkavállalók ahhoz, hogy munkaadóik időről időre csapatépítő tréningnek nevezett tortúrákra cipelik őket, ahol többek között sziklamászás, vadvízi evezés és szembekötősdi révén kívánják elérni, hogy jobban összeforrjon a munkahelyi közösség. A tanulmányból viszont kiderül, hogy az ilyen eseményeken részt vevő alkalmazottak jelentős többsége gyűlöli a tréningeket, így a szándékolttal éppen ellentétes eredményt értek el. Viszont az egyszerű, vállalati evészetek-ivászatok mindenkinél pozitív osztályzatot kaptak.
Nem azért, de látatlanban mondom, hogy én az egész felmérésre fordított összeg huszadrészéért is hajlandó lettem volna mindezt elmondani. A műfajnak – ami jórészt Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban elterjedt, de ma már nemcsak – már eleve az a leggyengébb pontja, hogy az embert kényszeríteni akarják, hogy jól érezze magát, és mindez a szabadidejében történik, amikor inkább a családjával vagy a barátaival kirándulna, vagy elmenne egy szórakozóhelyre, esetleg olvasna. Nem tudom, az olvasó hogy van vele, én már gimnazistakoromban sem kedveltem azokat a diáktársaimat, akik a kirándulásokon vagy akár csak az egyszerű házibulikon mindenáron szervezni akartak valami csoportépítő közös programot, ezért nem hagyták az embert nyugodtan szórakozni. Ehelyett néha irritálóan agresszív módon ragaszkodtak ahhoz, hogy activityzzünk, vagy játsszuk az „Elalszik a város” című detektívjátékot. Én viszont valahogy úgy éreztem, hogy a kötetlen szórakozás éppen attól lesz kötetlen, ha nem akarunk mindenáron programokat szervezni közben.
Nota bene a most közzé tett brit felmérés pozitív elmozdulás jele lehet, a megrendelő multicég illetékeseiben ugyanis gyanút kelthetett, hogy a kalandtúrákra fordított tengernyi pénz ellenére sem jobb a munkahelyi légkör és a csapatmunka. Mivel pedig válság is van, jobb nem fölösleges dolgokra herdálni a pénzt. Hogy közgazdasági kifejezéssel éljünk: végre észrevették, hogy a kínálat nem találkozott a kereslettel. És így, a kötelező csapatépítések nélkül végre valóban adott a lehetőség arra, hogy jó csapatok alakuljanak ki.
Ahogy az várható volt, a megszorító intézkedések miatt egyre durvábbak a viták a PSD és a PNL között, a PSD pedig olyan beleéléssel játssza az ellenzéki párt szerepét, hogy a végén még tényleg elhisszük: hajlandó felrobbantani a koalíciót.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.