2012. június 18., 09:382012. június 18., 09:38
Igen ám, de a terepre kikerülés előtt olyanok okítják őket, akik az egészségügyhöz alig-alig értenek, és legtöbbször arról beszélnek, hogy a televíziózás Alfája és Ómegája a nézettségi mutató, a rating. Leggyakrabban ugyancsak ők „reejtingnek” ejtik ezt a már-már fiktív számadatot, ami leginkább a sötét szobában kergetett fekete macskához hasonlít, de általában erre fogják a kapott támogatási és reklámpénzek beáramlását.
A gyakornok pedig nekiveselkedik a ratinghajszának, a borzalmasabbnál borzalmasabb hírek felhajtásának. Lecövekelnek a kórházak elé, s ha kijön a szóvivő, letámadják gügyénél gügyébb kérdéseikkel. Az orvosi titoktartásról mit sem tudva, nem hagynak neki békét, mennek utána, keresztkérdéseknek szánt csúcsostobaságokkal zaklatják. Mert „profi” televíziósok akarnak lenni, mindennapi borzalommal kiszolgálni a nézőket.
Egy komoly gazdasági műsort nemrég hirtelen azzal szakítottak meg, hogy remegő hangon bejelentették: az egyik állatkertben egy tigris letépte egy látogató karját. Talán tíz perc sem telt el, és máris jött a helyreigazítás, miszerint a látogató simogatási szándékkal (!) túl közel ment, és a nagymacska viszonozni akarván a kedvességét, egy kicsit megkarmolta az arcát. De karletépésről szó sincs. Hasonló „brékingnyúzás” volt akkor is, amikor egy ötven körüli, jól ismert politikusról mondták be, hogy súlyos agyérgörccsel került az intenzív osztályra. Azonnal el is kezdték mondogatni, hogy a sok stressz, meg a sok sokk… hogy be kelljen jelenteni: nem ő, hanem nyolcvanon felüli édesapja került kórházba.
Aki emlékszik még a jereváni rádiós viccekre, azoknak máris beugrott a „nem osztogatnak, hanem fosztogatnak, és nem nyerte, hanem lopta” poén. Aki viszont túl fiatal ezekhez a csattanókhoz, ám titkon a fenti „profizmusra” vágyik, annak figyelmébe ajánlom a papokat, hiszen a gyóntatószék homályában sokszor a műtőkénél hátborzongatóbb szörnyűségek is elhangzanak, igaz, hogy a gyónási titkot is sokkal többen ismerik, mint az orvosi etika titoktartási alapszabályát.
Az eredményt látva kijelenthető: a kormánypártok akkor is nehezen tudtak volna jobb eredményt összehozni a szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion számára az elnökválasztáson, ha a kampányidőszakban közvetlenül mellette korteskednek.
Románia most aztán nem marad le: a dekadens Nyugattal egy időben rendelte be magának a szélsőséges-populista-szuverenista tisztítódesszertet.
Bár a kellemetlen meglepetés több tekintetben is benne volt a pakliban, nem túlzás sokknak nevezni a romániai államfőválasztás vasárnap rendezett első fordulójának eredményét.
Vélhetően sokan értenek egyet azzal, hogy Romániában nagyjából annyi szükség volt arra, hogy 2025-ben újabb, ráadásul megismételt elnökválasztást kelljen tartani, mint egy pornófilm forgatásán az intimitás-koordinátorra.
Habár a tavaly novemberi államfőválasztás eredményének érvénytelenítése ismét alátámasztotta a mondást, hogy Romániában bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is, mégis nagyobb a valószínűsége, hogy május 19-étől új államelnöke lesz az országnak.
Függetlenül attól, hogy valaki kedvelte-e Ferenc pápát, sőt attól is, hogy az ember katolikus vagy protestáns, egy dolog kijelenthető: az egyházfő sokat tett a magyarok – köztük kiemelten az erdélyi magyarok – ügyének ismertebbé tételéért a világban.
Az idei húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása másnapján „távozott a mennybe” Ferenc pápa, Szent Péter utódja.
A fene akarta így húsvétra összetiszázni magát, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek épp akkor szeretnék Erdélyt is „elárasztani”, amikor kiderült: a párt EP-képviselői a saját országuk, saját nemzetük ellenében tevékenykednek.
Securitatés nyomozati anyagot, illetve ebből származó politikai per- és büntetés-végrehajtási anyagot lapozok újra.
Maximális fokozatra kapcsolt a romániai államfőválasztás kampánya.