2012. június 18., 09:382012. június 18., 09:38
Igen ám, de a terepre kikerülés előtt olyanok okítják őket, akik az egészségügyhöz alig-alig értenek, és legtöbbször arról beszélnek, hogy a televíziózás Alfája és Ómegája a nézettségi mutató, a rating. Leggyakrabban ugyancsak ők „reejtingnek” ejtik ezt a már-már fiktív számadatot, ami leginkább a sötét szobában kergetett fekete macskához hasonlít, de általában erre fogják a kapott támogatási és reklámpénzek beáramlását.
A gyakornok pedig nekiveselkedik a ratinghajszának, a borzalmasabbnál borzalmasabb hírek felhajtásának. Lecövekelnek a kórházak elé, s ha kijön a szóvivő, letámadják gügyénél gügyébb kérdéseikkel. Az orvosi titoktartásról mit sem tudva, nem hagynak neki békét, mennek utána, keresztkérdéseknek szánt csúcsostobaságokkal zaklatják. Mert „profi” televíziósok akarnak lenni, mindennapi borzalommal kiszolgálni a nézőket.
Egy komoly gazdasági műsort nemrég hirtelen azzal szakítottak meg, hogy remegő hangon bejelentették: az egyik állatkertben egy tigris letépte egy látogató karját. Talán tíz perc sem telt el, és máris jött a helyreigazítás, miszerint a látogató simogatási szándékkal (!) túl közel ment, és a nagymacska viszonozni akarván a kedvességét, egy kicsit megkarmolta az arcát. De karletépésről szó sincs. Hasonló „brékingnyúzás” volt akkor is, amikor egy ötven körüli, jól ismert politikusról mondták be, hogy súlyos agyérgörccsel került az intenzív osztályra. Azonnal el is kezdték mondogatni, hogy a sok stressz, meg a sok sokk… hogy be kelljen jelenteni: nem ő, hanem nyolcvanon felüli édesapja került kórházba.
Aki emlékszik még a jereváni rádiós viccekre, azoknak máris beugrott a „nem osztogatnak, hanem fosztogatnak, és nem nyerte, hanem lopta” poén. Aki viszont túl fiatal ezekhez a csattanókhoz, ám titkon a fenti „profizmusra” vágyik, annak figyelmébe ajánlom a papokat, hiszen a gyóntatószék homályában sokszor a műtőkénél hátborzongatóbb szörnyűségek is elhangzanak, igaz, hogy a gyónási titkot is sokkal többen ismerik, mint az orvosi etika titoktartási alapszabályát.
Ahogy az várható volt, a megszorító intézkedések miatt egyre durvábbak a viták a PSD és a PNL között, a PSD pedig olyan beleéléssel játssza az ellenzéki párt szerepét, hogy a végén még tényleg elhisszük: hajlandó felrobbantani a koalíciót.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.