Az eredeti Waczak szálló színészgárdája 2009-ben. A sorozatot a BBC készítette, először a BBC2 vetítette 1975-ben
Fotó: Fawlty Towers/Facebook
Visszatér a tévéképernyőkre 44 év után John Cleese kultikus sorozata, a mindössze két évadot megért Fawlty Towers, amelyet Waczak szállóként ismer a magyar közönség – közölte a filmtett.ro.
2023. február 09., 11:122023. február 09., 11:12
A sorozat főszereplője és forgatókönyvírója John Cleese BAFTA-díjas brit komikus, író és producer, a legendás, szatirikus humoráról ismert Monty Python komikus-csoport tagja. Az idén 83 éves Cleese a lányával, Camilla Cleese-zel együtt írja a sorozatot, és szerepelni is fog benne – a sorozat eredeti színészei közül a többiek viszont nem lesznek benne a nagy visszatérésben, így az egykori Cleese-né Connie Booth sem, aki társírója is volt a szériának. Az eredeti sorozat kétszer hat epizódja a BBC-n futott a hetvenes években, az új széria viszont úgy tűnik, hogy amerikai-brit koprodukció lesz: az új Waczak szállót gyártó cégek egyike a Castle Rock Entertainment.
Konkrét premierdátuma még nincs az új Waczak szállónak, ennek ellenére egyesek már előre gyűlölik, úgy, hogy egy kockát se láttak belőle: a The Guardian szerzője máris szörnyülködik azon, hogy a maró humorérzékét az utóbbi időkben is meg-megcsillogtató Cleese poénjai hogyan fognak működni a mostani, finoman szólva is kultúrharcos korszakban.
John Cleese az elmúlt években többször is hangoztatta, mennyire nem ért egyet a politikai korrektség ideológiájával. 2020-ben például nagy port kavart kijelentése, amelyben egyenesen úgy fogalmazott, hogy „az 1984 világába kerülhetünk”.
Az idén 83 éves John Cleese komikus a lányával, Camilla Cleese-zel együtt írja az új sorozatot
Fotó: John Cleese/Facebook
A Monty Python komikusa videóüzenetben fejtette ki, hogy „ha az emberek nem tudják uralni a saját érzelmeiket, akkor elkezdik mások viselkedését kontrollálni” Ha szuperérzékeny emberek körében vagy, nem tudsz ellazulni és spontán lenni, mert nem tudhatod, hogy mi lesz a következő dolog, ami felidegesíti őket. Ezért figyelmeztettek engem mostanában, hogy ne menjek egyetemi campusokra.
A humor – a komédia – lényege pont az, hogy minden komédia kritikus. Még akkor is, ha egy nagyon inkluzív viccet mondasz, mint például: »Hogyan nevetteted meg Istent? Hogy elmondod neki a terveidet«. Ez az emberi lehetőségekről szól, nem zár ki senkit... Ha azt kezded el mondani, hogy »nem szabad megsértenünk őket«, akkor a humor elveszett. És akkor, ahogy én látom, az 1984 világába kerülünk.”
Nem egy második önéletrajz, hanem előadások és interjúk gyűjteménye az angol humoristáról magyarul is megjelent új kötet. A Jaffa Könyvkiadó gondozásában megjelent könyvből John Cleese észjárásával is megismerkedhetünk. Persze, lehet kacagni is, csak nem minden oldalon.
Mobilkommunikáció zavarására alkalmas jelblokkolót használt a vizsgákon Romániában a jászvásári állatorvosi egyetem egyik oktatója a puskázás megakadályozására, de kitudódott, és fegyelmi eljárás indult ellene.
Balesetben meghalt Felix Baumgartner csütörtökön, az 56 éves osztrák extrémsportoló motoros siklóernyőjével zuhant le a kelet-olaszországi Porto Sant'Elpidióban – erősítette meg az olasz tűzoltóság.
A közösségi médiában terjedt el egy klip, amely szerint sokak számára csak álomnak beillő összegű havi jövedelemről számol be egy Romániában dolgozó indiai futár.
A balesetek megelőzése érdekében a nyári időszakban román rendőrök is részt vesznek a magyar közutak közlekedésrendészeti ellenőrzésében – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálata szerdán a Police.hu oldalon.
Karszalagok kiváltva, applikáció letöltve, busz- és vonatjegyek megvásárolva – szerdán kezdetét vette az Electric Castle. A július 21-ig, vasárnapig tartó fesztivál idei kiadása is az elektronikus zene legismertebb előadóit hozza el Bonchidára.
Hét napon át, július 20−26. között hét Beszterce-Naszód megyei településre látogat el az Ifjúsági Karaván, amelyet néhány évnyi szünet után idén ismét megszervez a besztercei MADISZ – mondta a Kolozsvári Rádiónak Zoltán-Sipos Tímea, a szervezet elnöke.
Fapados repülőjárattal utazott hétfő este Nicușor Dan államfő Milánóba a lányával, az egyik utas által a repülőgépről közzétett képek tanúsága szerint. Az elnök sajtóhírek szerint várhatóan szerdán tér vissza az országba.
Pályi Gyula modenai professzor, az Olasz Nemzeti Tudományos Akadémia tagja a torinói lepel kutatásának újdonságairól számolt be – írta a Vatican News magyar nyelvű honlapja.
Az Olasz Posta (Poste Italiane) bejelentette, hogy több száz, a pápának címzett levél érkezik a fiumicinói válogatóközpontba. Megválasztása óta folyamatos ez az arány.
A szentjánosbogarak populációi világszerte jelentős csökkenést mutatnak, és Erdély, mint Európa egyik természeti sokszínűségben gazdag régiója, szintén érintett ebben a globális trendben – hívta fel a figyelmet László Zoltán biológus.
szóljon hozzá!