Egyre többen váltanak vissza a butatelefonokra
Fotó: Pixabay.com
Egyre több európai ember mond le az okostelefonokról, mivel úgy érzik, „elérték a digitális telítettséget”. Az internet-hozzáféréssel nem rendelkező telefonok értékesítése meredeken emelkedett Európában – egy friss statisztika szerint –, csak ebben az évben Spanyolországban 214 százalékkal több „nem okos” telefont adtak el, mint tavaly.
2024. december 12., 18:142024. december 12., 18:14
Új trendek mutatkoznak a mobiltelefonok piacán, az idealo.es honlap adatai szerint az internet-hozzáférés nélküli mobiltelefonok – és így az alkalmazásokhoz és közösségi hálózatokhoz való hozzáférést nélkülöző eszközök – iránti kereslet háromszorosára nőtt Spanyolországban 2023-hoz képest. Ez meghaladja az Olaszországban regisztrált 180 százalékos, Franciaországban mért 118 százalékos és az Egyesült Királyságban tapasztalt 111 százalékos értékesítési növekedést – számol be a Servimedia. Az európai országok közül Németországban mérték a legkisebb növekedést ezeknek az eszközöknek a keresletében, mindössze 67 százalékot 2023-hoz képest.
Az ilyen telefonok iránti érdeklődés, amelyek funkciói gyakorlatilag a hívások indítására és fogadására, illetve szöveges üzenetek küldésére korlátozódnak, jól megmagyarázható a szakértők szerint. Kike Aganzo, az idealo.es kommunikációs osztályának vezetője rámutatott, olyan világban, ahol a technológia óriási léptekkel fejlődik, és úgy tűnik, hogy sok ember elérte a digitális telítettség pontját.
valamint lehetőséget adjunk az autentikusabb kapcsolatoknak – mind önmagunkkal, mind a körülöttünk élő emberekkel” – tette hozzá Aganzo a larazon.es szerint.
A nem okostelefonok előnye továbbá a hosszabb akkumulátor-üzemidő. Ezen eszközök akkumulátora általában lényegesen tovább bírja, mivel csak hívásokra és üzenetekre korlátozódik a funkciójuk.
Romániában kevésbé elérhetőek a butatelefonok eladásaira vonatkozó konkrét adatok, de az elérhető statisztikákból az okostelefonok (Samsung, Xiaomi és Apple márkák) dominanciája olvasható ki. A közelmúlt növekedési ívét megfigyelve, illetve azt, hogy a lakosság jelentős részének csak az elmúlt években lett okostelefonja, internetelérése (egy friss felmérés szerint 800 ezer romániai még sosem internetezett), valószínűleg az emberek többsége később ér el a digitális túltelítődéshez, mint nyugati társaik.
Szerda este leállt a Meta internetes szolgáltató számos közösségi alkalmazása, köztük a Facebook, a Messenger és az Instagram kép- és videómegosztó platform.
A brassói Grigore Moisil Informatikai Főgimnázium romántanárnője nyerte meg az idei gyorsolvasó-világbajnokságot.
A munkaügyi minisztérium és az Országos Statisztikai Intézet (INS) három új szakmát vezetett be a romániai foglalkozások osztályozásába (COR).
Operett melódiák és karácsonyi dalok csendülnek fel a napokban a Budapesti Operettszínház művészeinek előadásában, akik többek között erdélyi, székelyföldi, szilágysági, partiumi városokban lépnek fel.
Csillag az égen címmel népzenei albumot készített a Bagossy Brothers Company. A zenekar 2025. március 8-án az MVM Dome-ban ad különleges koncertet.
SzékelyKapuk-ZöldKapuk: a cím egy nemzetközi kulturális vetélkedőt, ökocivilizációs játékokat takar, amelyet kisiskolás diákok számára írt ki az Európai Magyar Fiatalságért Alapítvány.
Termékenységvarázslás, házasság- és időjárásjóslás, bizonyos női munkák tiltása egyaránt fűződik a december 13-ai Luca napjához. Cserey Both Zsuzsa néprajzkutató a jeles naphoz kapcsolódó hiedelmekről és szokásokról, erdélyi előfordulásukról beszélt.
Megölt egy tigris egy gondozót hétfőn Piteşti állatkertjében.
Már 12 éves gyerekek is radikalizálódnak az interneten – kongatja meg a vészharangot a Five Eyes Intelligence Alliance pénteken közzétett, a fiatalok radikalizálódásáról szóló elemzése.
Az ultrafeldolgozott élelmiszerek, mint a chipsek, cukrozott üdítők és felvágottak, ízletesek és kényelmesek, de gyakori fogyasztásuk komoly egészségügyi kockázatokat hordoz.
szóljon hozzá!