Egyre többen váltanak vissza a butatelefonokra
Fotó: Pixabay.com
Egyre több európai ember mond le az okostelefonokról, mivel úgy érzik, „elérték a digitális telítettséget”. Az internet-hozzáféréssel nem rendelkező telefonok értékesítése meredeken emelkedett Európában – egy friss statisztika szerint –, csak ebben az évben Spanyolországban 214 százalékkal több „nem okos” telefont adtak el, mint tavaly.
2024. december 12., 18:142024. december 12., 18:14
Új trendek mutatkoznak a mobiltelefonok piacán, az idealo.es honlap adatai szerint az internet-hozzáférés nélküli mobiltelefonok – és így az alkalmazásokhoz és közösségi hálózatokhoz való hozzáférést nélkülöző eszközök – iránti kereslet háromszorosára nőtt Spanyolországban 2023-hoz képest. Ez meghaladja az Olaszországban regisztrált 180 százalékos, Franciaországban mért 118 százalékos és az Egyesült Királyságban tapasztalt 111 százalékos értékesítési növekedést – számol be a Servimedia. Az európai országok közül Németországban mérték a legkisebb növekedést ezeknek az eszközöknek a keresletében, mindössze 67 százalékot 2023-hoz képest.
Az ilyen telefonok iránti érdeklődés, amelyek funkciói gyakorlatilag a hívások indítására és fogadására, illetve szöveges üzenetek küldésére korlátozódnak, jól megmagyarázható a szakértők szerint. Kike Aganzo, az idealo.es kommunikációs osztályának vezetője rámutatott, olyan világban, ahol a technológia óriási léptekkel fejlődik, és úgy tűnik, hogy sok ember elérte a digitális telítettség pontját.
valamint lehetőséget adjunk az autentikusabb kapcsolatoknak – mind önmagunkkal, mind a körülöttünk élő emberekkel” – tette hozzá Aganzo a larazon.es szerint.
A nem okostelefonok előnye továbbá a hosszabb akkumulátor-üzemidő. Ezen eszközök akkumulátora általában lényegesen tovább bírja, mivel csak hívásokra és üzenetekre korlátozódik a funkciójuk.
Romániában kevésbé elérhetőek a butatelefonok eladásaira vonatkozó konkrét adatok, de az elérhető statisztikákból az okostelefonok (Samsung, Xiaomi és Apple márkák) dominanciája olvasható ki. A közelmúlt növekedési ívét megfigyelve, illetve azt, hogy a lakosság jelentős részének csak az elmúlt években lett okostelefonja, internetelérése (egy friss felmérés szerint 800 ezer romániai még sosem internetezett), valószínűleg az emberek többsége később ér el a digitális túltelítődéshez, mint nyugati társaik.
Ismét visszaéltek Karikó Katalin Nobel-díjas professzor nevével az interneten, a kutató hangsúlyozta, soha nem adta és a jövőben sem adja nevét semmiféle termék, gyógyhatásúnak feltüntetett készítmény reklámjához.
Az alaptörvényben rögzítik, hogy a fogyatékkal élők helyett a fogyatékossággal élők a helyes szóhasználat – jelentette be a Belügyminisztérium fogyatékosságügyi államtitkára a Kossuth rádió Jó reggelt Magyarország! című műsorában az autizmus világnapján.
65 éves korában elhunyt Val Kilmer, az 1986-os Top Gun és az 1995-ös Mindörökké Batman című filmek sztárja.
Az Oscar-díjas Sam Mendes bejelentette készülő négy Beatles-filmje szereposztását – számolt be a Variety.com.
Békéről szóló kórusművekkel lép fel Kolozsváron és Gyulafehérváron a cambridge-i Magdalene College kórus. A nagy-britanniai vegyes kar a kincses városi Visszhang kórus meghívására érkezik Erdélybe.
A székelyföldi Márton Mónika a világ több mint 60 országát bejárta, önkénteskedett többek között a Görögországba érkező menedékkérők táborában és Nepálban is. A jogász végzettségű fiatal nő a Krónikának munkájáról, világjáró élményeiről beszélt.
Már gyermekkorában, amikor látta a székelyföldi égbolton a repülőgép mögött hagyott felhőcsíkot, Tóth Kincső eldöntötte, hogy majd ha „nagy lesz”, légiutas-kísérő válik belőle – osztotta meg csütörtökön este a kolozsvári Planetarium kávéház közönségével.
Erdélyi turnén lép fel április elején a népszerű Parno Graszt zenekar: Kolozsváron, Marosvásárhelyen, Sepsiszentgyörgyön, Csíkszeredában lépnek fel.
Az emberek szeretik a hasukat – állapította meg Macalik Kunigunda, végignézve az Erdélyi Múzeum Egyesület telt házas előadótermén, ahova csütörtök délután azért gyűltek össze oly sokan, hogy megtudják mely vadon termő növényeink ehetőek.
Romániában immár csaknem minden második iskolás tanulónak magánórát is vesznek szüleik, amire több mint kétszer annyit költenek, mint három évvel ezelőtt – derült ki a Salvați Copiii gyermekmentő alapítvány idei felméréséből.
szóljon hozzá!