Bíróság elé állítják a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) ügyészei George Ploscarut, akit azzal vádolnak, hogy 5,2 millió euró értékű ékszereket rabolt a svájci De Grisogono ékszerészet párizsi bemutatóüzletéből.
2017. március 10., 08:482017. március 10., 08:48
2017. március 10., 11:122017. március 10., 11:12
Ploscarun kívül két másik személy szervezett bűnözői csoport létrehozása, lopás és informatikai rendszerbe való illegális belépés miatt áll bíróság elé.
Az ügyészek által összeállított vádirat szerint 2016. november 15-e és 2016. december 30-a között George Ploscaru más nemzetiségű társakkal bűnözői csoportot hozott létre azzal a céllal, hogy kiraboljanak Franciországban egy svájci tulajdonban álló ékszerüzletet.
„George Ploscaru becsüsként mutatkozott be 2016. december 30-án a párizsi ékszerüzletben, és érdeklődést mutatott két nyers gyémánt, valamint két drágaköves gyűrű megvásárlása iránt. Az eladó egy dobozba helyezve adta Ploscaru kezébe az 5,2 millió eurót érő ékszereket, az pedig kicserélte egy másik, hasonló dobozra, és azt adta vissza a kereskedőnek\" – szerepel az Agerpres hírügynökség által idézett ügyészségi közleményben.
Az ellopott ékszereken George Ploscaru bűntársaival, két szerb állampolgárral osztozott. Ploscarunak egy gyűrű és az egyik nyers gyémánt maradt. A vádlottnak sikerült eladnia a nyers gyémántot egy izraeli állampolgárnak. A gyűrűt Romániába hozta, ahol megpróbálta értékesíteni, sikertelenül. Az 1 734 200 euró értékű gyűrűt végül egy barátjánál, Gigi-Dănuţ Neguţnál helyezte biztonságba január 12-én éjjel. A vádirat szerint a férfi az ingatlan hőközpontjába kísérte a házkutatásra érkező rendőröket, akik egy fémdobozban megtalálták a lopott gyűrűt.
Romániába való beutazása előtt Ploscaru arra kérte a Henri Coandă repülőtér határrendészeténél dolgozó Andrei Munteanut, ellenőrizze le, hogy nemzetközi körözöttként szerepel-e az adatbázisban, hiszen a lopást követően a francia hatóságok már beazonosították az elkövetőt. Munteanu – munkaidejének lejártával – leellenőrizte az adatbázisban, hogy Ploscaru ellen nem adtak ki nemzetközi körözési parancsot, így beutazhatott Románia területére. Az ügyet a Prahova megyei törvényszék tárgyalja.
Idén nyáron nem kell messzire utazni ahhoz, hogy a gyermekek felfedezzék a történelmi Magyarország csodáit – elég, ha bekapcsolják a Csukás Meserádiót, és elindulnak egy varázslatos utazásra István bácsival, Terkával, Vakkanccsal és a Csoda Meseládikával.
Nemzetközi kutatás keretében vizsgálták, hogy a biológiai sokféleség szempontjából milyen lehetőségeket rejtenek többek között a romániai falvak, valamint azt is, hogy a környező táj hogyan befolyásolja a biológiai sokféleség mintázatait.
A nyári táborozás akkor válik igazán felhőtlen élménnyé, ha biztonságos körülmények között zajlik. A belügyminisztérium néhány hasznos tanácsot fogalmazott meg a szülőknek arra az esetre, ha gyermekük táborba indul.
Megannyi sportcipő jutott el az elmúlt évtizedben az anyaországból határon túli gyermekotthonokba az Egy Vérből Vagyunk Alapítvány jótékonysági futásainak köszönhetően. Gui Angéla szerint azonban ennél sokkal fontosabb, hogy célokat és élményt is vittek.
A nyári hőségben az autók utastere könnyedén szaunává válhat , ami komoly biztonsági kockázatot is jelent, ugyanis ha a belső hőmérséklet meghaladja a 35 Celsius-fokot, annak hatása a sofőrre olyan, mintha 0,05 százalékos véralkoholszinttel vezetne.
Már több, mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet a magyarországi és a határon túli mozikban – újságolták pénteken a film Facebook-oldalán.
Varga Csaba megérkezett a K2 alaptáborába – jelentették be pénteken a Hazajáró Facebook-oldalán.
A székely népviselet napját tartják pénteken, az Ezer Székely Leány Napját megelőző napon: ezen a napon több székelyföldi intézmény, cég dolgozói népviseletben érkeztek. A közösségi médiában számos fotót láthatunk népviseletben pózoló alkalmazottakról.
Egy néhány hónapos borjú csatlakozott a szabadon élő bölénycsordához a Vânători–Neamț Natúrparkban, nagy örömet okozva a természetvédelmi terület munkatársainak, akik figyelemmel kísérik a visszatelepített állatok mindennapjait.
Megnyitotta kapuit a VIBE fesztivál. A július 6-ág, vasárnapig tartó rendezvény koncertekkel, tudásfórummal, divatsarokkal, sportprogramokkal és hajnalig tartó bulikkal várja az érdeklődőket Marosszentgyörgyre.
szóljon hozzá!